Sygnalizacja z radarem powstanie na ul. Toruńskiej

i

Autor: ZDMiKP w Bydgoszczy Sygnalizacja z radarem powstanie na ul. Toruńskiej

Tak będą radzić sobie z piratami drogowymi. Sygnalizacja świetlna z radarem powstanie w Bydgoszczy!

2021-05-17 10:16

Tu poradzą sobie z piratami drogowymi w nietypowy sposób. Na ul. Toruńskiej w Łęgnowie Wsi powstanie sygnalizacja świetlna z radarem, która będzie mierzyć prędkość.

Nowa sygnalizacja na ul. Toruńskiej zostanie wybudowana na wysokości posesji 328. Ma zapewnić bezpieczne przekraczanie jezdni w centrum osiedla, gdzie ulokowane są: plac zabaw, przystanki autobusowe, siedziba Rady Osiedla oraz zwarta zabudowa. Wnioskowali o to mieszkańcy oraz przedstawiciele Rady Osiedla.

Sygnalizacja wzbudzana będzie przyciskami pieszych. Równocześnie będzie zintegrowana z urządzeniami radarowymi, które mierzą prędkość nadjeżdżającego pojazdu. W przypadku pojazdów znacznie przekraczających dopuszczalną prędkość (obowiązuje w tym miejscu 40km/h) zmieni ona sygnał na czerwony, nawet jeśli z przejścia nie będą korzystać piesi.

Przejście będzie też dodatkowo monitorowane. ZDMiKP podpisał już umowę z wykonawcą prac, który rozpoczął prace projektowe. Budowa rozpocznie się w wakacje. Koszt zadania to ponad 227 tys. zł.

Wzdłuż ulicy Toruńskiej W Łęgnowie Wsi staną też kolejne, nowe latarnie. Ledowe oświetlenie pojawi się na 700 - metrowym odcinku. Będzie to kontynuacja zadania.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE