Rak skóry

i

Autor: Kjerstin_Michaela/CC0/pixabay.com

Rak skóry

Strona do diagnozowania znamion. Stworzyli ją uczniowie w Bydgoszczy

2023-04-04 8:31

Sztuczna inteligencja zdiagnozuje nasze znamiona. Uczniowie z Zespołu Szkół Mechanicznych nr 1 w Bydgoszczy stworzyli specjalną stronę. Podpowie, czy wszystko jest w porządku, a może warto udać się do lekarza.

Wystarczy wrzucić zdjęcie, a system dokona diagnozy. Uczniowie z Zespołu Szkół Mechanicznych nr 1 w Bydgoszczy stworzyli stronę, na którą każdy za darmo może przesłać swoje znamię, a sztuczna inteligencja stwierdzi, czy wszystko w porządku.

- Tworzymy stronę pomagającą w rozpoznawaniu raka skóry. Zaczęliśmy go robić już w zeszłym roku, kontynuujemy to w konkursie „Zwolnieni z teorii". Staramy się obecnie stronę udoskonalić, żeby to było jak najdokładniejsze, strona już działa - mówi Wiktor Fajkowski, współtwórca strony.

Każdy może wrzucić zdjęcie i po chwili dostać wynik.

- Działa wersja podstawowa, która potrafi rozpoznawać zdjęcia znamion. Mamy obecnie 85 procent poprawności modelu, na przestrzeni dni jesteśmy w stanie osiągnąć wyższą. Skończyły nam się lepsze maszyny do trenowania i musimy poczekać do przyszłego miesiąca, aż się odnowi - dodaje Wiktor.

Projekt "Cancel The Cancer" stworzyło czterech uczniów bydgoskiego Mechanika. Strona jest dostępna TUTAJ. W razie wątpliwości warto jednak udać się do lekarza, system nie zastąpi diagnozy specjalisty.

Nowy punkt widokowy w Myślęcinku
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE