Strażnicy miejscy i motorniczy uratowali życie bezdomnemu w tramwaju. Mężczyzna trafił do szpitala

2022-12-19 12:46
bezdomny
Autor: pixabay Zdjęcie poglądowe

Patrol pieszy Straży Miejskiej wsiadł do tramwaju linii nr 2 w Bydgoszczy, gdzie zauważył dwóch bezdomnym. Jeden z nich leżał na ziemi. Wkrótce okazało się, że z mężczyzną nie ma kontaktu, co więcej – nie oddycha. Funkcjonariusze wraz z motorniczym przystąpili do reanimacji bezdomnego. Po przyjeździe zespołu ratownictwa – mężczyzna został przetransportowany do szpitala.

Do zdarzenia doszło w niedzielę, 18 grudnia około godziny 14:15. Do tramwaju linii nr 2 na przystanku przy Pl. Wolności w Bydgoszczy wsiadł patrol pieszy Straży Miejskiej. W środku funkcjonariusze zastali dwóch bezdomnych mężczyzn.

- Jeden z nich siedział na krześle, natomiast drugi leżał na podłodze w pozycji bocznej. Motorniczy poinformował funkcjonariuszy, że wezwał już patrol Policji na przystanek końcowy przy ul. Rekreacyjnej w celu przewiezienia bezdomnych do wytrzeźwienia – informują strażnicy miejscy.

Podczas podróży (w stronę pętli) strażnicy miejscy zauważyli, że z leżącym na ziemi mężczyzną nie ma kontaktu. Nie reagował on na wezwania, a także utracił oddech.

- Na miejsce natychmiast wezwane zostało pogotowie ratunkowe. Jednocześnie motorniczy wspólnie ze strażnikami przystąpili do akcji reanimacyjnej, którą kontynuowali po przyjeździe na miejsce ratownicy medyczni – dodają strażnicy miejscy.

Co i za ile można kupić na jarmarku bożonarodzeniowym w Wiedniu?

Po przywróceniu czynności krążeniowo – oddechowych, zespół karetki pogotowia ratunkowego przetransportowali bezdomnego do szpitala.

Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE