Środa z temperaturą do około 18 stopni. Od piątku spore ochłodzenie

2021-10-20 7:17
budowa sygnalizacji świetlnej w Bydgoszczy
Autor: Zarząd Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej w Bydgoszczy

Bydgoszcz. Sprawdź prognozę pogody i sytuację na trasach. Drogowcy kopią w wielu miejscach m.in. ruszyła budowa sygnalizacji świetlnej na skrzyżowaniu ulic Koronowskiej i Opławiec.

Bydgoszczanie nie będą dziś narzekać na pogodę. Środa (20.10) z temperaturą do około 18 stopni, miejscami może być jeszcze cieplej.

Chmury i słońce. Wieczorem i w nocy możliwy deszcz. Padać może także jutro. W najbliższy piątek temperatura znacznie się obniży i będzie około 9 stopni.

Na trasach w Bydgoszczy sporo prac. Ruszyły roboty przy budowie sygnalizacji świetlnej na skrzyżowaniu ulic Koronowskiej i Opławiec.

Na tym skrzyżowaniu często dochodziło do kolizji i wypadków. Konieczność budowy sygnalizacji wielokrotnie zgłaszali mieszkańcy osiedla Opławiec-Smukała-Janowo oraz kierowcy autobusów miejskich.

Nowa sygnalizacja ma poprawić bezpieczeństwo. Wykonawca przystąpił już do pierwszych prac budowlanych. Wykonana została kanalizacja kablowa i jeszcze w tym tygodniu rozpoczną się prace drogowe.

Większość będzie realizowana poza istniejącymi jezdniami i nie powinna utrudniać jazdy. Roboty będą kosztowały ponad 290 tys. zł.

Prace mają się zakończyć w grudniu.

Nowa sygnalizacja już wkrótce pojawi się też na ul. Fordońskiej oraz ul. Toruńskiej w Łęgnowie Wsi.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE