Ruszyła wirtualna Bydgoska Karta Turysty. To darmowe usługi i rabaty dla turystów

2021-06-10 13:10 Dawid Olszewski
Bydgoszcz
Autor: Dawid Olszewski

To karta, która ma zachęcić do zwiedzania naszego miasta. Jest już dostępna wirtualna Bydgoska Karta Turysty. Kupując jeden bilet, można mieć bezpłatny wstęp do wielu miejsc, między innymi muzeów, czy zoo. To ucieszyło branżę turystyczną w Bydgoszczy. Karta dostępna w wersji mobilnej.

To propozycja dla turystów, którzy odwiedzą nasze miasto. Ratusz uruchamia Bydgoską Kartę Turysty. Kupując jeden bilet, turyści będą mieli bezpłatny wstęp do wielu miejsc. To zniżki, na przykład w restauracjach czy instytucjach kultury.

Na dzisiaj mamy podpisane 34 umowy, uczestniczą w tym 34 podmioty, 25 prywatnych i 9 miejskich. Cieszę się, bo dołączamy do wąskiego grona miast, które w ten sposób chcą zachęcać turystów do przyjazdu, ułatwiać im życie

- mówi Rafał Bruski, prezydent Bydgoszczy.

Bydgoska Karta Turysty to projekt, który ma na celu zachęcenie turystów do obejrzenia jak największej liczby atrakcji w naszym mieście, ułatwiając im to zwiedzanie.

Często jest tak, że turyści, którzy odwiedzają nasze miasto, idą do tych najważniejszych punktów na mapie turystycznej Bydgoszczy. Właśnie w ramach tej karty staramy się też promować te, które może nie są aż tak często odwiedzane

- dodaje Leszek Woźniak z Bydgoskiego Centrum Informacji.

Bydgoska Karta Turysty jest wirtualna. Szczegóły dotyczące programu można znaleźć TUTAJ

PAKIET ZWIEDZANIE - zapewnia możliwość bezpłatnego skorzystania z najpopularniejszych bydgoskich atrakcji turystycznych (obecnie 18 atrakcji), w tym: muzea, galerie, zoo, park rozrywki, spacer z przewodnikiem, rejs tramwajem wodnym, wypożyczenie kajaka na 1 godzinę. Zawiera również zniżki między innymi do restauracji i kawiarni (obecnie 11 obiektów).

Cena takiego pakietu to:

  • 24 h: normalny – 49 zł | ulgowy – 39 zł
  • 48 h: normalny – 69 zł | ulgowy – 59 zł

PAKIET POWITALNY - powstał z myślą o osobach korzystających z bydgoskiej bazy noclegowej. W 9 hotelach partnerskich otrzymają specjalny kod, dzięki któremu będzie można pobrać bezpłatny pakiet. Zawiera on: 1 bezpłatne wejście do Muzeum Wodociągów (Hala Pomp), zniżki do innych muzeów oraz na rejs po Brdzie.

Tak zmieniły się Aleje Ossolińskich w Bydgoszczy