Urząd Miasta Bydgoszczy

i

Autor: Urząd Miasta Bydgoszczy

Rusza wypłata dodatku węglowego w Bydgoszczy. Jest decyzja radnych!

2022-09-23 10:46

Ruszają wypłaty dodatku węglowego. To już możliwe, bo bydgoscy radni zabudżetowali środki na ten cel. Dopiero w tym tygodniu pieniądze od wojewody trafiły na konta bydgoskiego samorządu. Od poniedziałku powinny pojawiać się na kontach mieszkańców.

W Bydgoszczy rusza wypłata dodatku węglowego. W tym tygodniu miasto dostało pieniądze dla mieszkańców. Na piątek zwołano nadzwyczajną sesję rady miasta w tej sprawie.

Pieniądze dostaliśmy przedwczoraj wieczorem. Dostaliśmy tylko 14 mln zł, a wnioskowaliśmy o blisko 19 mln zł. Jednak niezwłocznie prezydent zawnioskował o zwołanie sesji, by jeszcze dzisiaj rozpocząć wypłacanie dodatków węglowych. Biorąc pod uwagę, że można wprowadzać do budżetu tylko te dochody, które wynikają z przewidywalnych danych, to prezydent postanowił, by wprowadzić do budżetu łączną kwotę wniosków, które skierowaliśmy, czyli 19 mln zł, mimo że dostaliśmy dopiero 14 mln zł - mówi Piotr Tomaszewski, skarbnik Bydgoszczy.

Pieniądze niedawno trafiły do samorządu z konta kujawsko-pomorskiego wojewody.

Środki otrzymane są ograniczone i wpływają z ogromnym opóźnieniem. Nasze wnioski na początku września były kierowane do wojewody. Można liczyć, że w najbliższych dniach lub tygodniach będzie konieczność zwołania kolejnej sesji, by nie opóźniać mieszkańcom pieniędzy, bo temperatura na zewnątrz robi się coraz niższa - dodaje Tomaszewski.

O dodatek węglowy do miasta wpłynęło ponad 8,5 tys. wniosków na 10 tys. uprawnionych gospodarstw domowych. To 3 tys. zł na jedno gospodarstwo domowe. 

Tłumy na pchlim targu pod Bydgoszczą
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE