Morze Czarne

i

Autor: pexels, zdjęcie ilustracyjne

Wydarzenia

Rosyjskie okręty na Morzu Czarnym. Mogą przenosić do 16 Kalibrów

2023-06-03 14:04

Na Morzu Czarnym znajduje się dziewięć rosyjskich okrętów, w tym dwa mogą być uzbrojone w 16 rakiet manewrujących Kalibr – poinformowała w komunikacie w sobotę, 3 czerwca ukraińska Marynarka Wojenna. Szczegóły poniżej.

- Na dyżurze bojowym na Morzu Czarnym znajduje się dziewięć wrogich okrętów, w tym dwa przenoszące rakiety manewrujące Kalibr. Ogólna liczba rakiet może wynosić 16 – powiadomiono w komunikacie.

Na Morzu Azowskim przebywa obecnie jeden rosyjski okręt wojenny, a na Morzu Śródziemnym – siedem, w tym jeden przenoszący Kalibry (do czterech rakiet).

Przypomnijmy, że również w sobotę rzecznik ukraińskiego MSZ Ołeh Nikołenko odpowiedział na ogłoszoną przez ministra obrony Indonezji propozycję, przewidującą m.in. zawieszenie broni, strefę zdemilitaryzowaną i referenda na okupowanych terytoriach Ukrainy. Zaznaczył, że Rosjanie na terenach okupowanych "popełniają zbrodnie wojenne, przeciwko ludzkości oraz ludobójstwo".

- Rosja ma wyjść z terytoriów Ukrainy, a Ukraina – odnowić swoją integralność terytorialną w międzynarodowo uznanych granicach. Alternatywnych scenariuszy być nie może – podkreślił przedstawiciel resortu dyplomacji Ukrainy.

Kacper Meyna po wygranej z Krzysztofem Twardowskim na Rocky Boxing Night 16
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE