mat. policji

i

Autor: mat. policji

Policja

Rodzinna awantura w Bydgoszczy. Policję zaatakował zawodnik sztuk walki na ringu

2023-09-29 7:46

W czwartek, 21 września policjanci z bydgoskich Wyżyn zostali skierowani na interwencję w jednym z mieszkań ne terenie osiedla. W trakcie wyjaśniania okoliczności zostali zaatakowani przez mieszkańca. 25-latek odpowie przed Sądem za naruszenie nietykalności cielesnej funkcjonariusza oraz zmuszanie do zaniechania czynności służbowych. Szczegóły poniżej.

Funkcjonariusze przyjechali do mieszkania z związku z problemami rodzinnymi. Na miejscu zastali agresywnego 25-latka.

- Pomimo wielokrotnych próśb, bydgoszczanin nie chciał się uspokoić. Aby uniknąć zatrzymania, mężczyzna odepchnął policjanta i zaczął uciekać z mieszkania. Tym sposobem interwencja przeniosła się przed posesję, gdzie 25-latek został zatrzymany przez funkcjonariuszy – informuje bydgoska komenda.

Policja zaznacza, że podczas interwencji 25-latek używał siły fizycznej w stosunku do funkcjonariuszy i próbował stosować chwyty obezwładniające. Dodatkowo okazało się, że awanturnik to zawodnik sztuk walki ze sporym doświadczeniem na ringu.

- To jednak mu nie pomogło. Bydgoszczanin został zatrzymany – dodaje policja.

Za naruszenie nietykalności cielesnej funkcjonariusza oraz zmuszanie do zaniechania czynności służbowych, prokurator zastosował wobec 25-latka policyjny dozór, poręczenie majątkowe oraz zakaz opuszczania kraju. Czeka go jeszcze sprawa z Sądzie.

R. BOCHENEK: ROZWAŻAMY USZCZELNIENIE GRANICY Z NIEMCAMI
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE