500 plus

i

Autor: pixabay

Finanse

Przybywa wniosków o 500 plus w kujawsko-pomorskim. Ci, co się spóźnią – stracą pieniądze

2023-05-29 15:26

Jak zapowiedział rzecznik rządu Piotr Mueller – PiS nie planuje wprowadzenia kryterium dochodowego przy 500 plus podniesionym do 800 złotych. Przypomnijmy, że świadczenie na dzieci od nowego roku ma zostać podniesione. Tymczasem w kujawsko-pomorskim przybywa wniosków o 500 plus. W tym roku jest to o ok. 6 proc. więcej niż w analogicznym okresie 2022. Szczegóły poniżej.

500 plus w kujawsko-pomorskim. Więcej wniosków o świadczenie

​Bydgoscy rodzice mogą składać wnioski o 500 plus na nowy okres świadczeniowy. Tylko od 1 lutego do 18 maja złożono ich w naszym regionie 215 tysięcy złotych. To o ok. 6 procent więcej niż w analogicznym okresie ubiegłego roku.

- Rodzice, którzy do 30 kwietnia złożyli prawidłowo wypełniony wniosek o 500 plus na nowy okres, pierwszą wypłatę otrzymają do 30 czerwca. Ci, którzy złożyli wniosek w maju, to do 31 lipca wraz z wyrównaniem od czerwca, natomiast jeśli złożą wniosek w czerwcu to pieniądze na koncie wraz z wyrównaniem od czerwca pojawią się do końca sierpnia - informuje Krystyna Michałek, rzecznik prasowy kujawsko-pomorskiego oddziału ZUS.

Jak podpowiada kujawsko-pomorski oddział ZUS – ze złożeniem wniosku lepiej nie zwlekać.

- W sytuacji, gdy rodzic złoży wniosek po terminie, czyli po 30 czerwca świadczenie będzie przyznane już tylko od momentu złożenia wniosku, czyli np. jeśli rodzic złożył wniosek w lipcu, to straci świadczenie za czerwiec a wypłata pieniędzy dotrze na konto dopiero do 30 września - dodaje Michałek.

W ubiegłym roku ZUS w województwie kujawsko-pomorskim wypłacono łącznie ponad 1,1 mld zł na ponad 400 tys. dzieci.

Antonia ma hit lata 2023? Late Night Feelings przedpremierowo!
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE