mat. policji

i

Autor: mat. policji

Kryminalne

Przechodzili z "nerką" przez jezdnię w miejscu niedozwolonym. Mały błąd będzie kosztował ich sprawę w sądzie

2023-10-03 15:09

Bydgoscy policjanci zatrzymali na ternie Więcborka dwóch mężczyzn, którzy przechodzili przez jezdnię w miejscu niedozwolonym. Podczas rozmowy z funkcjonariuszami byli strasznie nerwowi. Jak się okazało – mieli przy sobie narkotyki. Obaj usłyszeli zarzuty posiadania środków odurzających, a wobec jednego z nich sąd zastosował trzymiesięczny areszt.

Do zdarzenia doszło we wtorek, 26 września około godziny 13:00 w centrum Więcborka. Policjanci z Bydgoszczy zauważyli dwie osoby, które przechodziły przez jezdnię w miejscu niedozwolonym. W trakcie legitymowania mężczyźni zachowywali się nerwowo, nie słuchali poleceń wydawanych przez mundurowych, a jeden z nich używał słów wulgarnych.

Policjanci postanowili przeszukać mężczyzn. Na początku, znaleźli w "nerce" 27-letniego bydgoszczanina szklane opakowanie po tabletkach, a w nim około 20 gram białej substancji. Natomiasyw portfelu 21-letniego mieszkańca gminy Sośno były dwa zawiniątka z suszem roślinnym i białym proszkiem.

Mężczyźni trafili do policyjnego aresztu. Przeprowadzone badania potwierdziły, że zabezpieczone przez stróżów prawa substancje to amfetamina i marihuana.

Kryminalni przeszukali również miejsce zamieszkania 27-latka, gdzie znaleźli i zabezpieczyli kolejne środki psychotropowe o wadze niespełna 500 gram. Badania potwierdziły, że to także amfetamina.

Zgromadzony przez śledczych materiał dowodowy w tej sprawie, pozwolił przedstawić obu zatrzymanym zarzuty. 21-latek usłyszał zarzut posiadania środków odurzających mniejszej wagi, za co grozi mu do roku pozbawienia wolności, natomiast jego straszy kolega, będzie odpowiadał za posiadanie znacznej ilości narkotyków. Grozi mu za to nawet do 10 lat więzienia.

W przypadku 27-latka prokurator wystąpił do sądu o zastosowanie wobec niego środka zapobiegawczego. Sędzia po analizie akt sprawy, w piątek, 29 września przychylił się do wniosku i aresztował bydgoszczanina na trzy miesiące.

Dodatkowo, za popełnione wykroczenia mężczyźni zostali ukarani mandatami karnymi.

Niewidoma remontuje mieszkanie
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE