Praca dla osób bez doświadczenia w Bydgoszczy!

2022-11-26 7:47
Praca dla osób bez doświadczenia w Bydgoszczy!
Autor: Materiały prasowe Zdjęcie poglądowe

Bydgoszcz to jedno z większych miast w naszym kraju. Ma ono bardzo bogatą i długą historię. Dla tutejszej gospodarki szczególnie ważne są usługi i przemysł. Prym wiodą tutaj przedsiębiorstwa z branży chemicznej, spożywczej, elektromaszynowej oraz informatycznej. Bydgoszcz jest regionalnym ośrodkiem gospodarczym, akademickim, naukowym i kulturalnym, działa tu również Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna. Miasto stanowi bardzo atrakcyjny cel turystyczny – charakteryzuje się ciekawymi obiektami architektury z okresu belle époque, licznymi zabytkami i piękną przyrodą. Dziś sprawdzimy, jak powyższe czynniki kształtują obecny rynek pracy w Bydgoszczy. Podpowiemy również, jakie perspektywy na zatrudnienie mają w mieście osoby bez doświadczenia zawodowego. Zapraszamy do lektury!

Bydgoszcz – jak wygląda gospodarka w mieście?

W Bydgoszczy obecne są liczne firmy – część z nich opiera się na kapitale zagranicznym, a część na krajowym. Są to zarówno przedsiębiorstwa duże, jak i bardzo małe; działają w rozmaitych branżach, np. meblowej, elektromaszynowej, telekomunikacyjnej czy elektronicznej. Rozwinięty jest również przemysł spożywczy (warto tutaj wspomnieć, chociażby o marce Frosta, która produkuje paluszki rybne i mrożonki, czy o firmie Jutrzenka produkującej znane słodycze). W mieście działają przedsiębiorstwa produkujące pasty do zębów, płyny do kąpieli, szampony, meble, składy kolejowe, autobusy szynowe, tramwaje, wyroby z tworzyw sztucznych, urządzenia chłodnicze, sklejki dla przemysłu i budownictwa czy kable i podzespoły elektroniczne.

Praca dla osób bez doświadczenia w Bydgoszczy!
Autor: Materiały prasowe Zdjęcie poglądowe

Bydgoszcz – przykłady obecnych w mieście koncernów/przedsiębiorstw

 • Mlekpol,
 • Enea,
 • Schenker,
 • Unilever,
 • Polska Grupa Farmaceutyczna,
 • Metro AG,
 • Alcatel-Lucent,
 • Frosta,
 • Abramczyk,
 • Grupa Kapitałowa Immobile S.A.,
 • Solbet,
 • Vivid Games,
 • Bydgoskie Meble,
 • PESA.

Praca w Bydgoszczy – które zawody najczęściej pojawiają się w ofertach?

Oferty pracy w Bydgoszczy bardzo często dotyczą lekarzy, pielęgniarek i położnych, przetwórców mięsa i ryb, pracowników fizycznych w produkcji i pracach prostych oraz operatorów maszyn do produkcji wyrobów z gumy i tworzyw. Deficyt obejmuje również spedytorów i logistyków, kierowców autobusów, kierowców samochodów ciężarowych i ciągników siodłowych, specjalistów ds., organizacji produkcji, analityków, testerów i operatorów systemów teleinformatycznych. Pracę w Bydgoszczy znajdą również pracownicy związani z branżą budowlaną (m.in. technicy budownictwa, brukarze, cieśle i stolarze budowlani, murarze i tynkarze, pracownicy robót wykończeniowych, betoniarze i zbrojarze, kierownicy budowy), z branżą medyczną (psycholodzy i psychoterapeuci, ratownicy medyczni, opiekunowie osób starszych oraz niepełnosprawnych, dentyści, diagności laboratoryjni medyczni, fizjoterapeuci) oraz z branżą gastronomiczną/spożywczą (cukiernicy, piekarze, pracownicy przetwórstwa spożywczego).

Problemów ze znalezieniem pracy nie będą mieć nauczyciele. W dobrym położeniu znaleźli się również samodzielni księgowi, sprzątaczki i pokojowe, filolodzy i tłumacze, elektrycy, pracownicy przetwórstwa metali, pracownicy ochrony fizycznej, pracownicy służb mundurowych, pracownicy telefonicznej i elektronicznej obsługi klienta, ankieterzy, teleankieterzy, pracownicy obsługi ruchu szynowego.

Praca dla osób bez doświadczenia w Bydgoszczy!
Autor: Materiały prasowe Zdjęcie poglądowe

Bydgoszcz – zawody nadwyżkowe

Praca w Bydgoszczy dotyczy zawodów praktycznie z każdej branży, jednak kulturoznawcy, historycy, filozofowie i politolodzy mogą mieć problem ze znalezieniem posady. Profesje te należą bowiem do zawodów nadwyżkowych w tym mieście. W takich przypadkach ważne będzie częste sprawdzanie ogłoszeń, gdyż oferty będą znikały w ekspresowym tempie. Możesz również wziąć pod uwagę uczestnictwo w szkoleniach i kursach zawodowych, a nawet przebranżowienie bądź otwarcie własnej działalności gospodarczej – o szczegóły warto zapytać pracownika Powiatowego Urzędu Pracy.

Praca dla osób bez doświadczenia w Bydgoszczy!
Autor: Materiały prasowe Zdjęcie poglądowe

Praca w Bydgoszczy – propozycje dla osób bez doświadczenia

Brak doświadczenia zawodowego wcale nie musi wiązać się z problemami ze znalezieniem pracy. Warto pamiętać, jak ważne dla pracodawców są obecnie umiejętności miękkie. U pracowników bardzo cenione są m.in. dobra organizacja pracy, kreatywność, komunikatywność, zdolności interpersonalne, umiejętność analitycznego myślenia i prowadzenia negocjacji. Warto wymienić w CV umiejętności, które mogą przydać się na danym stanowisku. W Bydgoszczy osoby bez doświadczenia mają wiele możliwości – ogłoszenia dotyczą np. kierowców, asystentów biznesowych, pracy na produkcji, opiekunów klienta biznesowego, pracowników działu spedycji, przedstawicieli handlowych. Pracodawcy bardzo często oferują też rozmaite szkolenia i kursy – taka posada zapewni nie tylko zarobki, ale również możliwość zdobycia cennej wiedzy oraz umiejętności. Dlatego też warto szukać ogłoszeń, które wspominają o takich udogodnieniach.

Praca dla osób bez doświadczenia w Bydgoszczy!
Autor: Materiały prasowe Zdjęcie poglądowe
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE