awaria

i

Autor: Dawid Olszewski

Poważna awaria w Bydgoszczy. Ulica zapadła się pod samochodami. Byliśmy na miejscu! [GALERIA]

2023-03-09 15:05

We wtorek, 7 marca doszło do poważnej awarii wodociągowej przy ul. Kleina w Fordonie. Ulica została zalana wodą, a część podłoża zapadła się pod dwoma samochodami. Na miejscu pracowali strażacy, policjanci, pogotowie energetyczne oraz pogotowie wodociągowe. Byliśmy na miejscu i mamy zdjęcia!

Aktualizacja: Awaria została usunięta po godz. 6.00 - przekazał nam dyżurny wodociągów.

Do awarii doszło na chwilę przed godz. 19.00. Na miejscu od razu zjawiły się służby. Światła policyjne, a także strażaków i pogotowia było widać już z daleka. W okolicy zdarzenia kręcili się ludzie – część z nich musi liczyć się ze stratami finansowymi.

- Jechałam z synem do przychodni. Była cała ulica zalana. Tu było pełno wody, po kostki. Zadzwoniłam na 112 i okazało się, że rzeczywiście rura pękła. Po przeciwnej stronie mieszka moja mama. Automatycznie nie mieli wody, prądu i gazu – opowiada nam mieszkanka bloku przy ul. Kleina.

Na przykład właścicielka tego samochodu. W wyniku awarii pod dwoma pojazdami zapadła się ulica. Służby wyciągały oba auta za pomogą specjalistycznego sprzętu.

Awarii uległo przyłącze rury wodociągowej. Woda zalała ulice i podmyła asfalt. Według relacji mieszkańców, którzy znajdowali się we wtorek wieczorem na miejscu zdarzenia – woda przedostała się również do piwnic.

- Syna samochód stał po tej stronie Byłam w przychodni, mama do mnie zadzwoniła, że się dziura zrobiła i pytała się, gdzie ma syn auto. Na szczęście po przeciwnej stronie, więc tylko biegiem po samochód i zdążyliśmy przeparkować – mówi jedna z mieszkanek.

Smolasty w radio ESKA, cały wywiad

Przez wiele godzin mieszkańcy bloków przy ul. Kleina, gdzie doszło do awarii musieli liczyć się z przerwą w dostawie wody. Awaria została usunięta po godz. 6.00 - przekazał nam dyżurny wodociągów.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE