ksiądz

i

Autor: pexels/Dawid Olszewski Zdjęcie poglądowe

Porównał WOŚP do piekła! Bydgoski ksiądz ukarany przez diecezję!

2023-02-16 8:15

Ks. Roman Kneblewski z Bydgoszczy po raz kolejny wywołał niemałe poruszenie. Tym razem oberwało się Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy! Kontrowersyjny duchowny porównał ją do "wielkiego hałasu piekielnej mocy". Na zachowanie księdza zareagował Ośrodek Monitorowania Zachowań Rasistowskich. Jako, że nie była to pierwsza sytuacja, w której ksiądz niszczy wizerunek kościoła katolickiego – zareagował też sam biskup diecezji bydgoskie. Czyżby miarka się przebrała?

To nie jest już żadne zaskoczenie. ks. Roman Kneblewski po raz kolejny wzbudził skrajnie negatywne emocje w social mediach. Jak informowaliśmy jakiś czas temu, bydgoski duchowny zmieszał z błotem wygląd młodych kobiet. Na jego Twitterze pojawił się post przedstawiający trzy kobiety z okresu PRL, a tuż obok znajdował się opis „Kobieta kobiecą być winna, a nie chłopczycą-lujczycą”.

To był komentarz do wcześniejszej wypowiedzi, która oburzyła nie tylko Bydgoszczan, ale i mieszkańców z całej Polski. Fragment nagrania z przemyśleniami duchownego na YouTube został pokazany nawet na antenie stacji Polsat News! Chodziło o młode kobiety, które ksiądz nazwał „Babami Jagami w podartych dżinsach”.

Ks. Kneblewski jednak najwyraźniej dopiero się rozkręcał. Tym razem postanowił skomentować Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy. Były proboszcz parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa w Bydgoszczy przypomniał o sobie na Twitterze. W najnowszym poście porównał WOŚP do "wielkiego hałasu piekielnej mocy".

- To nie Owsiak zbiera na dzieci, to dzieci zbierają na Owsiaka - napisał na swoim profilu. - Prawda o wielkim hałasie piekielnej mocy.

Tym razem zachowanie księdza nie zostało zlekceważone.

- W tej sprawie panie księdzu Kneblewski złożymy zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa. Coś za często rozpowszechnia pan treści i grafiki wytwarzane przez nazistów. Wstyd. Swoim zachowaniem przynosi pan wstyd swojemu pracodawcy, czyli kościołowi katolickiemu - zareagował Ośrodek Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych.

M jak miłość odcinek 1706: Basia brutalnie napadnięta i zgwałcona?! Paweł i Franka znajdą ją w fatalnym stanie w lesie

Jak już wspominaliśmy wcześniej, diecezja bydgoska stanowczo odcina się od wszystkich kontrowersyjnych przemyśleń i teorii ks. Romana Kneblewskiego. Za swoją działalność internetową duchowny miał też zostać już wielokrotnie upominany. Tym razem miarka się przebrała. Na zachowanie księdza zareagował sam biskup!

We wtorek, 31 stycznia na stronie diecezji bydgoskiej pojawił się komunikat, w którym przekazano, że na księdza nałożono "zakaz prowadzenia działalności medialnej".

- Biskup bydgoski Krzysztof Włodarczyk wydał dekret, w którym zakazuje ks. prałatowi Romanowi Kneblewskiemu prowadzenie działalności medialnej. Jest on reakcją na ostatni wpis zamieszczony na portalu społecznościowym Facebook, który dotyczył zbiórki prowadzonej w ramach Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Wobec powyższego z dniem 31 stycznia 2023 r., zakazuję Księdzu wypowiadania się w mediach wszelkiego typu i prowadzenia działalności medialnej zarówno w Internecie jak i formie konwencjonalnej – napisano w dekrecie z 30 stycznia tego roku.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE