Poranek w Bydgoszczy pochmurny, ale potem będzie lepiej

2021-09-14 7:08
Wtorek w Bydgoszczy
Autor: FelixMittermeier/Pixabay/CC0

Wtorek w Bydgoszczy będzie pogodny. Nie zabraknie słońca, ale chmury tez będą się pojawiać. Z godziny na godzinę coraz więcej rozpogodzeń. Na termometrach od 12 do 20 stopni.

Od rana ulica Zalew na Osowej Górze jest zamknięta dla ruchu. Rusza przebudowa drogi. Przebudowane zostaną też pobliskie ulice dojazdowe. Będą one wygodnym łącznikiem pomiędzy górnym i dolnym tarasem osiedla. Inwestycja przewiduje też budowę parkingu przy schronisku dla zwierząt. Powstanie 17 miejsc parkingowych, w tym również dla osób z niepełnosprawnościami. Twardą nawierzchnię zyska nie tylko ul. Zalew, ale też fragment ulic Łowiskowej i Jeziornej. W ramach zadania powstaną też chodniki oraz nowe zjazdy do pobliskich posesji.  Wzdłuż ul. Zalew wybudowana zostanie droga rowerowa. Po wykonaniu wszystkich robót, posadzone zostaną liczne drzewa i krzewy.

Przy sprzyjających warunkach pogodowych prace potrwają do marca przyszłego roku. Koszt zadania to: 3,8 mln zł.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE