Pomóżmy samotnym seniorom. Jest apel prezydenta Bydgoszczy!

2020-03-10 19:19 Lidia Rachwalska
senior pomoc
Autor: congerdesign/CC0/pixabay

To oni najbardziej narażeni są na ryzyko zakażenia koronawirusem. Rafał Bruski apeluje o sąsiedzką pomoc.

Seniorzy to grupa najbardziej narażona na zachorowanie. Warto przyjrzeć się, czy ktoś w naszej okolicy jest chory i potrzebuje pomocy. W tym czasie wyjście do sklepu, apteki oraz na pocztę może być dużym zagrożeniem dla osoby starszej, zwłaszcza schorowanej. Zróbmy to za nich. Taka pomoc może ograniczyć ryzyko zachorowania osób w podeszłym wieku.

O objęcie opieką bliskich i sąsiadów apeluje Rafał Bruski, prezydent Bydgoszczy.

- Każdy z nas ma w swoim najbliższym otoczeniu seniorów i osoby w podeszłym wieku. W związku z tym, że dla tej grupy koronawirus stanowi największe zagrożenie, zwracam się do Państwa z apelem o pomoc sąsiedzką – zrobienie zakupów, wykupienie leków, zapłacenie rachunków na poczcie. Takie drobne gesty są dziś na wagę zdrowia, a nawet życia. Okażmy pomoc i wsparcie tym, którzy w tej szczególnie trudnej sytuacji najbardziej jej potrzebują. Nie bądźmy obojętni - dodał prezydent.

Miasto będzie szukało rozwiązań, aby jak najlepiej wesprzeć bydgoskich seniorów. Takie zgłoszenia o potrzebie zorganizowania pomocy na pewno będą wpływać do ratusza.

- Mówię o czymś, co jeszcze nie funkcjonuje. Będziemy szukać rozwiązań, korzystając z wolontariuszy czy strażników miejskich- dodaje Rafał Bruski.

Pomagajmy!