mat. policji

i

Autor: mat. policji

policja

Pobił klienta w sklepie i zaatakował kierowcę autobusu. Bydgoszczanin trafi za kraty

2023-09-29 7:49

23-letni bydgoszczanin najbliższe trzy miesiące spędzi w areszcie. Odpowie za czyny chuligańskie związane z dwoma uszkodzeniami ciała i naruszeniem nietykalności cielesnej. Mężczyzna najpierw zaatakował kierowcę autobusu komunikacji miejskiej. Potem uderzył pięścią i kopał klienta w sklepie. Mężczyzna kierował również do jednego z pokrzywdzonych groźby karalne. Szczegóły poniżej.

W środę, 20 września policjanci z bydgoskiego Fordonu otrzymali zgłoszenie. Jak przekazał informator - tuż po 9:00 w sklepie na ulicy Twardzickiego w Bydgoszczy młody mężczyzna bez powodu zaatakował klienta i uderzył go pięścią w twarz oraz kopnął w głowę, powodując obrażenia.

- Idąc dalej, na ulicy Rzeźniackiego, podszedł do zaparkowanego pojazdu, w którym przebywał kierowca, po czym wyciągnął kluczyki ze stacyjki i dotkliwie pobił pokrzywdzonego. Po wszystkim napastnik jeszcze groził zrobieniem mu krzywdy – informuje policja.

Funkcjonariusze z Fordonu zatrzymali sprawcę zdarzenia już po godz. 10.00. Okazał się nim 23-letni bydgoszczanin. Sprawę przekazano kryminalnym, którzy ustalili, że mężczyzna jest odpowiedzialny również za atak na kierowcę autobusu komunikacji miejskiej.

- Doszło do niego 1 lipca 2023 roku  na ulicy Pelplińskiej w Bydgoszczy. Agresor uderzył kierowcę wykonującego przewóz osób w publicznym transporcie zbiorowym – dodaje policja.

23-latek usłyszał zarzuty naruszenia nietykalności cielesnej funkcjonariusza publicznego oraz dwóch uszkodzeń ciała. Czyny te ocenione zostały jako chuligańskie, a to oznacza dla mężczyzny wyższy wymiar kary. Czwarty zarzut dotyczy kierowania gróźb karalnych do jednego z pokrzywdzonych.

Dwa dni później, na wniosek policjantów oraz prokuratora, sąd zdecydował o tymczasowym aresztowaniu bydgoszczanina na najbliższe trzy miesiące.

Ogromna Farma Dyniowa w Radawie
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE