rowerzysta

i

Autor: pixabay Zdjęcie poglądowe

Pijany rowerzysta trzykrotnie wpadł w ręce policji. Czy to rytuał?

2023-03-09 15:06

Funkcjonariusze z Kowalewa Pomorskiego zatrzymali nietrzeźwego rowerzystę. Jak zaznacza policja - nie byłoby w tym nic nadzwyczajnego, gdyby nie to, że mężczyzna w przeciągu kilku dni został zatrzymany trzykrotnie. Za pierwszym razem został ukarany mandatem karnym. W przypadku dwóch kolejnych jego przewinienie, znajdzie swój finał w sądzie.

Historia zaczęła się pod koniec lutego bieżącego roku. To wtedy nietrzeźwy rowerzysta został zatrzymany przez policjantów po raz pierwszy. Jak wskazało badanie, 28-latek miał ponad 2,5 promila alkoholu. W tym dniu, kontrola drogowa zakończyła się dla niego mandatem karnym w wysokości 2500 złotych.

Czy mężczyzna dostał nauczkę? Sytuacja z początku marca pokazała, że chyba niespecjalnie się tym przejął. Policjanci zauważyli go, jak jechał slalomem przez Kowalewo Pomorskie. Od razu zareagowali.

- Znany już policjantom kierowca „wydmuchał” ponad 2 promile. Mężczyzna nie widział powodu, dla jakiego policjanci ponownie go zatrzymują. Tym razem dzielnicowy za kierowanie w stanie nietrzeźwości rowerem, skierował do sądu wniosek o ukaranie mieszkańca gminy Kowalewa Pomorskiego – informuje asp. Justyna Skrobiszewska, rzecznik prasowy KPP w Golubiu-Dobrzyniu.

Awaria wodociągowa w Bydgoszczy. Do zapadliska wpadły dwa auta

To nadal nie koniec! Dwa dni później, kolejny patrol z posterunku w Kowalewie Pomorskim, ponownie zatrzymał do kontroli tego samego rowerzystę, który na widok radiowozu zaczął się nerwowo zachowywać. Po sprawdzeniu stanu trzeźwości rowerzysty, po raz trzeci okazało się, że 28-latek ma ponad pół promila alkoholu. Podobnie jak przedostatnim razem funkcjonariusze skierują wniosek o ukaranie do sądu.           

Jak informuje policja – w obecnie obowiązujących przepisach, osoba, która prowadzi po drodze publicznej, w strefie zamieszkania lub w strefie ruchu inny pojazd niż mechaniczny w stanie nietrzeźwości podlega karze aresztu albo grzywny nie niższej niż 2500 zł. W przypadku popełnienia tych wykroczeń, sąd może orzec zakaz prowadzenia pojazdu innego niż mechaniczny.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE