Paszport do Natury. Ze specjalną aplikacją można zwiedzać region [WAKACJE NA KUJAWACH I POMORZU]

2020-07-24 14:00

Mieszkańcy województwa, turyści, goście, którzy chcą spędzić wakacje na Kujawach i Pomorzu, mogą wybrać się w podróż do miejsc związanych z naturą. Ruszyła wakacyjna akcja Kujawsko-Pomorskiej Organizacji Turystycznej.

„Paszport Turystyczny” to wakacyjna kampania Kujawsko-Pomorskiej Organizacji Turystycznej (K-POT), która zachęca mieszkańców województwa i turystów do podróżowania po regionie. Paszport jest miniprzewodnikiem z propozycjami tras zwiedzania. Każda z tras uwzględnia popularne atrakcje, uzupełnione o tzw. zakaMARKI – punkty na mapie Kujawsko-Pomorskiego o dużym potencjale, które nie są jeszcze w pełni zagospodarowane lub skomercjalizowane.

Zdecydowaliśmy w tym roku zaprosić Państwa do natury. W naszym regionie jest wiele miejsc atrakcyjnych zarówno pod względem walorów przyrodniczych, jak też interesujących z uwagi na formę organizacji turystyki. Zachęcam do korzystania z aplikacji i poznawania pięknych zakątków Kujawsko-Pomorskiego, a przy okazji – zawalczenia o vouchery na pobyt w Konstelacjach dobrych miejsc


- mówi Piotr Całbecki, marszałek województwa kujawsko-pomorskiego.

W tym roku motywem przewodnim będą miejsca związane z naturą - bezpiecznie, z zachowaniem dystansu społecznego - stąd nazwa kampanii „Paszport do Natury”.

W paszporcie znajdzie się siedem miejsc:

miasta:

  • Bydgoszcz
  • Toruń.

subregiony:

  • Kujawy
  • Pałuki
  • Bory Tucholskie
  • Pojezierze Brodnickie
  • Dolina Dolnej Wisły. 

Dotychczasowa forma książeczki paszportowej została zastąpiona aplikacją, którą bezpłatnie można pobrać TUTAJ

Po jej zainstalowaniu i założeniu konta możemy już ruszać w teren. Akcja potrwa do połowy października. Za każdym razem, gdy odwiedzimy miejsce znajdujące się na paszportowej liście, otrzymamy punkty (na podstawie geolokalizacji). Celem zabawy jest zwiedzenie jak największej liczby zakaMARKÓW naszego regionu, a przy okazji - zdobycie jak największej ilości punktów. Dla najaktywniejszych K-POT przygotował vouchery na pobyt w hotelach i gospodarstwach agroturystycznych w naszym województwie.

Paszport uzupełnia w tym roku oferta „Jak blisko, jak fajnie!”, dedykowana mieszkańcom województwa i  odwiedzającym nasz region turystom, którzy w związku z epidemią zrezygnowali z wyjazdów zagranicznych i chcą spędzić wakacje w najbliższej okolicy. Kujawsko-Pomorska Organizacja Turystyczna zebrała blisko sto różnych ofert atrakcji i noclegów, które na bieżąco publikowane są na stronie kujawsko-pomorskie.travel. Wśród nich propozycje na jednodniowe wypady i dłuższy, rodzinny wypoczynek - zarówno w mieście, jak i na wsi, w kurortach wypoczynkowych i na łonie natury. W ofercie m.in. zwiedzanie Muzeum Ziemi Pałuckiej, warsztaty prowadzone przez bydgoskich flisaków, rejsy po Zalewie Włocławskim, zwiedzanie Chełmna z przewodnikiem, wynajem domków nad Jeziorem Rudnickim w Grudziądzu i spływy kajakowe na rzece Brda.

Zwiedzanie Torunia powinniśmy rozpocząć w sercu miasta