Nowe informacje w sprawie wybuchu bojlera przy ul. Toruńskiej w Bydgoszczy

2020-12-14 15:10
straż pożarna
Autor: Dawid Olszewski

Będzie pomoc finansowa dla poszkodowanych po eksplozji w Bydgoszczy – to zapewnienia Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej. W weekend doszło do eksplozji bojlera w domu przy ul. Toruńskiej. Zawaliła się ściana budynku, w którym przebywało siedem osób.

Inspektor nadzoru budowlanego musi sprawdzić, w jakim stanie jest dom przy ul. Toruńskiej. W nocy z soboty na niedzielę zawaliła się ściana dwukondygnacyjnego domu. Przebywało tam siedem osób. Wszyscy ewakuowali się jeszcze przed przyjazdem strażaków. Przyczyną eksplozji była awaria urządzenia.

W wyniku samego zdarzania została odcięta woda i energia elektryczna. Pracownicy energetyki i miejskich wodociągów prowizorycznie udostępnili te sieci, by osoby, które tam są, nie zostały bez wody i prądu. Na chwilę obecną stan tej kamienicy obciąża właścicieli. Jeśli będzie rozpoznanie, które będzie wymagało udziału miasta, to rozważymy taką możliwość. Ryzyko zagrożenia dotyczy również budynków przylegających

- mówi Adam Dudziak z Wydziału Zarządzania Kryzysowego w Bydgoszczy.

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej zaproponował pomoc finansową poszkodowanym.

Przygotowujemy plan pomocy, która będzie skierowana do osób najbardziej potrzebujących. To pomoc dla tych, którzy się do nas zwrócili. Jesteśmy na etapie przeprowadzania wywiadów środowiskowych, by przyznać pomoc finansową, oczywiście na miarę ośrodka pomocy społecznej.

- mówi Marta Frankowska z MOPSu w Bydgoszczy.

Miasto zaproponowało też poszkodowanym nocleg w hostelu. Ostatecznie nikt nie skorzystał z tej formy pomocy.

W jakim dokładnie stanie jest budynek i czy będzie konieczna rozbiórka - o tym zdecyduje inspektor nadzoru budowlanego. Budynek należy do prywatnych właścicieli.

Finał Szlachetnej Paczki w Bydgoszczy
Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE