Nie wszędzie chodniki w Bydgoszczy są odśnieżone. "Ciężko prowadzić wózek z dzieckiem"

2021-02-19 10:04 Dawid Olszewski
Fatalne warunki na drogach w Bydgoszczy
Autor: Dawid Olszewski

Zima w Bydgoszczy daje się we znaki nie tylko kierowcom. Narzekają też piesi. Nie wszędzie chodniki są odśnieżone, a w niektórych miejscach jest lodowisko.

W takich warunkach najtrudniej spacerować z dziecięcym wózkiem - mówią młode mamy.

Jest ciężko. Nie wszędzie jest odśnieżone, a teraz mamy koła żelowe, więc to wszystko się przykleja. Mówili, że nie będzie zimy, więc takie kupiliśmy. Żałuję tego wyboru. Blokujemy przednie koła, więc łatwiej się pcha ten wózek. Podobno w przyszłym tygodniu będzie odwilż, więc mam nadzieję, że wiosna coraz bliżej

- mówi pani Magda z bydgoskich Wyżyn.

Drogowcy przedstawili aktualny raport z bydgoskich dróg. Od 3.00 w nocy ulice posypywało 10 solarek.

Teraz 4 solarki posypują jeszcze podjazdy, wzniesienia i wiadukty. Kolejne 4 pracują w miejscach, które zgłosili mieszkańcy (zgłoszenia są przyjmowane pod numerami telefonów: 52 582 27 14 lub 15 oraz mailowo: utrzymanie@zdmikp.bydgoszcz.pl).

Zarząd Dróg Miejskich informuje, że główne ulice posypywane są solą. Teraz główny nacisk kładą na czyszczenie chodników. Robi się wyjątkowo ślisko przez opady marznącego deszczu. 

Wszystkie główne ulice są posypane solą – czarne mokre. Na uliczkach osiedlowych – błoto pośniegowe. Ruch na ulicach odbywa się bez zakłóceń. 

W Bydgoszczy znów prószy śnieg. Są trudne warunki na drogach