Maturzyści z Bydgoszczy szykują się do egzaminów. Jak im idzie? [WIDEO]

2020-05-14 12:59
Matura Bydgoszcz
Autor: Dawid Olszewski

Do maturalnego maratonu zostało coraz mniej czasu. To ostatnie tygodnie na przygotowania. Pierwszy egzamin ma rozpocząć się 8 czerwca.

Dla nich to trudny czas. Uczniowie ostatnich klas szkół średnich rozpoczną maturę w cieniu koronawirusa. Egzaminy zostały przełożone z maja na czerwiec. Pod koniec kwietnia minister Dariusz Piontkowski poinformował, że maturalny maraton wystartuje 8 czerwca.

Maturzyści z Bydgoszczy zakładają, że ten termin już się nie zmieni i intensywnie się przygotowują.

- Mam nadzieję, że jakoś to przebiegnie. Liczę, że ministerstwo zapewni środki, by zachować bezpieczeństwo. Jeśli chodzi o mnie, obawy są, ale nie aż tak długo. Mam kolegów, którzy chorują przewlekle i tutaj obawy są większe - mówi Mikołaj Gabinecki, maturzysta z III LO w Bydgoszczy.

Wkrótce mają być znane wytyczne ws. matur.

- Jeżeli chodzi na przykład o maturę z matematyki, która trwa 170 minut, to będzie jeden z trudniejszych momentów. Przez maseczki będzie trudniej. Każdy z nas musi to przejść - dodaje Mikołaj.

Matury potrwają do 29 czerwca. Wkrótce mają być znane wytyczne ws. matur. W tym samym miesiącu odbędą się egzaminy ósmoklasisty - początek 18 czerwca.

Matura 2020 w cieniu koronawirusa. Jak do egzaminu maturalnego przygotowują się maturzyści z Bydgoszczy?
Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE