Licealiści z Bydgoszczy przygotowują kartki świąteczne. To pomoc dla uczniów z Kenii

2020-11-20 11:59 Dawid Olszewski
Akcja charytatywna
Autor: Nennieinszweidrei/CC0/pixabay.com

Licealiści z Bydgoszczy chcą pomóc uczniom ze szkoły Osimlai w południowej Kenii. Przygotowują kartki świąteczne, które każdy może kupić. Zebrane pieniądze zostaną przeznaczone na zakup szkolnych ławek.

Wyjątkowa akcja bydgoskich licealistów. Uczniowie przygotowali kartki świąteczne. Każdy, kto je kupi, dorzuca się do charytatywnej akcji. Za zebrane pieniądze będzie można kupić ławki dla szkoły w południowej Kenii.

Wspomożemy dzieci uczęszczające do szkoły i stworzymy im lepsze warunki do nauki. Trzeba dobudować trzy sale i dwie rozbudować. I dlatego dołączyliśmy do tej akcji i nawiązaliśmy współpracę z Fundacją Mogę Się Uczyć, która prowadzi tę szkoły i dla tej szkoły będziemy kupować ławki. W sieci prezentujemy i sprzedajemy kartki, zapraszamy do ich obejrzenia. Akcja powoli się rozkręca

- mówią Aleksandra Karwacka i Natalia Chojnicka z IX LO w Bydgoszczy. I przyznają, że udział w akcji do nich lekcja i doświadczenie.

To jest niesamowite. Musimy tego wszystkiego pilnować, robić kartki, wysyłać maile. Tego jest bardzo dużo, ale dużo lekcji możemy z tego wynieść i pozytywne doświadczenie

- dodaje Natalia Chojnicka.

Licealiści z IX LO zaprosili do przygotowania kartek również uczniów z innych bydgoskich szkół. Ze względu na epidemię kartki można kupić tylko przez internet.

Szczegóły akcji Christmas Education Support Project można znaleźć TUTAJ

Samochody wypełnione prezentami. To wyjątkowy gest dla dzieci z bydgoskich szpitali