Leokadia Goździewska z Bydgoszczy skończyła 100 lat!

2021-07-20 13:31 Lidia Rachwalska
Leokadia ma 100 lat
Autor: Tomasz Czachorowski dla UMWKP

Mieszkanka Bydgoszczy dołączyła do osób uhonorowanych Medalem Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego Unitas Durat Palatinatus Cuiaviano-Pomeraniensis. Wizytę nestorce złożył wicemarszałek Zbigniew Ostrowski.

Pani Leokadia urodziła się 28 maja 1921 roku we wsi Sikorka (dziś część Olkusza w województwie małopolskim), skąd, gdy była dzieckiem jej rodzina przeniosła się do Pilewic w (gmina Stolno, powiat chełmiński). Podczas drugiej wojny światowej brała udział w robotach przymusowych na położonym niedaleko gospodarstwie, a po jej zakończeniu wyszła za mąż i zamieszkała w położonych na terenie tej samej gminy Oborach, a później w sąsiednim Paparzynie.

Przez lata razem z mężem zajmowała się pracą w gospodarstwie rolnym, a swoje produkty sprzedawała na targu w Grudziądzu.

W latach siedemdziesiątych rodzina przeniosła się do Osielska (powiat bydgoski), skąd w 1999 roku pani Leokadia przeprowadziła się do Bydgoszczy.

- Nasze korzenie to historia naszych rodziców, dziadków i pradziadków. Dziękujemy najstarszym mieszkańcom Kujaw i Pomorza za przekazywane doświadczenie i wkład w budowę naszej współczesności - mówi marszałek Piotr Całbecki.

W wolnych chwilach Leokadia Goździewska lubiła szyć i dziergać na drutach. Obecnie nestorka mieszka z córką.

Składamy najserdeczniejsze życzenia!

Urząd Marszałkowski zaprasza do kontaktu rodziny mieszkańców regionu, którzy w 2021 roku kończą sto lat, a także starszych.  Czekają na nich marszałkowskie medale. Można się zgłaszać pod nr telefonu 56 62 18 344 lub wysyłając e-mail na adres: stulatkowie@kujawsko-pomorskie.pl.