Tina Turner

i

Autor: AKPA

Szokująca wypowiedź

Polski ksiądz twierdzi, że Tina Turner odpowie przed Jezusem za nieczystość! Internauci oburzeni

2023-06-14 15:05

24 maja 2023, po długiej chorobie zmarła Tina Turner. Artystka miała 83 lata. Wielu nadal nie dowierza w tę informację i oddaje hołd nieżyjącej "Królowej rock and rolla". Znaleźli się jednak i tacy, których śmierć popularnej gwiazdy nie wzruszyła wcale. Polski duchowny – ks. Michał Woźnicki twierdzi, że Tina była grzesznicą i odpowie za to przed sądem ostatecznym. Kazanie, w którym zmieszał artystkę z błotem i uderzył w jej godność obejrzeli i skomentowali internauci. Szczegóły poniżej.

Śmierć Tiny Turner wstrząsnęła całym światem. Stała się również głównym tematem kazania księdza Michała Woźnickiego (niedziela, 28 maja). Duchowny, podobnie jak ks. Roman Kneblewski z Bydgoszczy, nie od dziś znany jest z kontrowersyjnych poglądów i wypowiedzi. Choć drugi z księży został ukarany przez diecezję i od lutego ma on zakaz wypowiadania się w mediach, Woźnicki nadal nie przebiera w słowach.

Tym razem uderzył w nieżyjącą piosenkarkę, podważając tym samym Kodeks Prawa Kanonicznego, który wskazuje, że zmarłym należy oddać cześć i modlitwę.

- W ostatnich dniach na sąd boży poszła Tina Turner. Pan Jezus ją już sądzi. Jest albo w niebie, albo w piekle, albo w czyśćcu. Odpowie owa damulka 82 lata – przemówił duchowny.

Jego zdaniem Tina Turner była nieczysta i nie naśladowała postawy Matki Boskiej. „Grzeszyła” zarówno tekstami piosenek, jak i choreografią! Jak zauważyli dziennikarze portalu jastrząbpost.pl – duchowny, mimo wszystko musiał obejrzeć w swoim życiu dużo koncertów artystki, ponieważ doskonale znał ich szczegóły.

- Za wszystkie swoje piosenki, w których, obdarzona wielkim talentem bożym, promowała typ kobiety, który jest typem przeciwnym czystości, skromności Matki Najświętszej. Jako stara baba potrafiła jeszcze w miniówkach występować z młodymi facetami, którzy przed nią na kolanach chodzili. Odpowie za to przed Bogiem, za nieczystość – dodał zbulwersowany Woźnicki.

Przypomnijmy, że ks. Woźnicki ma już wyrok za antysemickie kazanie, a jak podała w maju Gazeta Wyborcza, od jakiegoś czasu grozi mu jeszcze następny! Niedawno duchowny zrobił „show” wypowiadając się, że w kolejce do toalety powinien być pierwszy przed każdą starszą kobietą. Nie podał jednak, czy czystą, czy nieczystą.

Kazanie duchownego można znaleźć w mediach społecznościowych, w przeciwieństwie do przychylnych komentarzy, których raczej nie ujrzymy nigdzie. Nie będziemy cytować odpowiedzi internautów na przemówienie księdza, gdyż są one w większości wulgarne. Warto jednak zaznaczyć, że w błyskotliwy sposób potrafili oni zripostować Woźnickiego cytując m.in. fragment Ewangelii Mateusza „Nie sądźcie, abyście nie byli sądzeni”.

Izabela Janachowska komentuje zmiany w Polsacie
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE