Kradli markowe perfumy. Amatorzy pachnideł usłyszeli zarzuty

2022-12-07 10:44
perfumy
Autor: pixabay

Na celowniku złodziejskiego duetu były markowe perfumy. Na podstawie rysopisów udało się ustalić, kim są. Więcborscy policjanci zatrzymali dwóch młodych mężczyzn, którzy odpowiedzą za kradzież towaru z drogerii. Obaj usłyszeli zarzuty, teraz trafią przed sąd.

Zgłoszenie o kradzieży towaru z jednej z miejscowych drogerii policjanci z Sępólna Krajeńskiego otrzymali w piątek, 2 grudnia przed godziną 18. Mężczyźni weszli do budynku sklepu, a następnie wynieśli ze sobą flakoniki z perfumami o wartości 600 zł.

- Kryminalni na miejscu ustalili rysopisy dwóch sprawców, które przekazali patrolom pełniącym w tym czasie służbę w rejonie – informuje asp. Małgorzata Warsińska, rzecznik prasowy KPP Sępólno Krajeńskie. - Niespełna 3 godziny później, więcborscy mundurowi, patrolując ulice miasta zauważyli dwóch mężczyzn, z których jeden odpowiadał rysopisowi sprawcy zgłoszonej kradzieży.

Mężczyzna został zatrzymany i przewieziony na posterunek policji. Tam 18-latek, w trakcie rozmowy przyznał się do wszystkiego. Dodatkowo, w trakcie jego przeszukania, funkcjonariusze ujawnili przy nim śladowe ilości narkotyków. Materiał został zabezpieczony do dalszych badań, natomiast mężczyzna trafił do aresztu.

- Następnego dnia, z samego rana, w rękach kryminalnych znalazł się również jego 20-letni wspólnik – dodaje rzeczniczka sępoleńskiej policji. - Stróże prawa zgromadzili materiał dowodowy, który pozwolił przedstawić im obu zarzuty kradzieży perfum. Zatrzymany 18-latek dodatkowo usłyszał zarzut posiadania środków odurzających.

Włodzimierz Czarzasty: "Okazało się, że Kaczyński nie lubi Patriotów, a jeździ po Polsce i opowiada zupełnie co innego" [Sedno Sprawy]

W trakcie prowadzonych czynności, policjanci ustalili, że kradzież w drogerii nie była dla 20-latka tą pierwszą. Podobnych grabieży dopuścił się już w październiku i listopadzie w Więcborku – i to również w drogerii. Za to przestępstwo policyjni śledczy przedstawili mu dodatkowe zarzuty.

- Teraz o losie obu złodziei zadecyduje sąd. Popełnione przez nich przestępstwa zagrożone są karą nawet 5 lat pozbawienia wolności – dodaje asp. Małgorzata Warsińska.

Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE