Koronawirus w bydgoskim żłobku! Pozytywny wynik testu u opiekunki dzieci [AUDIO]

2020-06-02 15:10 Dawid Olszewski
ŻŁobek
Autor: LRCL/CC0/pixabay.com

Koronawirus w bydgoskim żłobku. Pozytywny wynik wykryto o opiekunki. Żłobek został zamknięty.

Chodzi o Żłobek Miejski nr 1 przy Placu Poznańskim w Bydgoszczy. Pozytywny wynik potwierdzono u opiekunki dzieci. Kwarantanną objęto 178 osób.

- To są pracownicy, rodziny pracowników, dzieci oraz rodzice i rodziny. Kobieta miała kontakt z kilkorgiem dzieci, ale do żłobka uczęszczało 45 dzieci, więc one wszystkie zostały objęte kwarantanną - mówi Olga Radkiewicz z Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Bydgoszczy.

U pracowników żłobka, dzieci i ich rodzin wykonywane są testy na koronawirusa. Żłobek został zamknięty.

Żłobki miejskie w Bydgoszczy zostały otwarte 25 maja po kilku tygodniach przerwy. Wprowadzono wówczas zasady bezpieczeństwa, które zaakceptował sanepid – to częste mycie rąk, dezynfekcja i wietrzenie pomieszczeń, częste mycie poręczy, klamek, włączników światła i uchwytów. Z pomieszczeń, w których przebywają dzieci usunięto wykładziny, wszystkie zabawki pluszowe i przedmioty, których nie można skutecznie zdezynfekować.​ Personel został przeszkolony i wyposażony w środki ochrony osobistej.

Co z dziećmi, rodzicami i opiekunami? Olga Radkiewicz z sanepidu w Bydgoszczy powiedziała, jakie czynności są teraz prowadzone: