Koronawirus dotarł do Bydgoszczy. Potwierdzone nowe przypadki!

2020-03-17 9:56
szpital zakaźny
Autor: Dawid Olszewski

W województwie kujawsko-pomorskim wykryto siedem nowych przypadków zakażenia koronawirusem.

Pięć osób z Bydgoszczy przebywa w szpitalu zakaźnym.

Kolejne osoby to jedna osoba z powiatu nakielskiego i jedna z powiatu żnińskiego. Wszystkie osoby były objęte kwarantanną.

- Te osoby są pod obserwacją albo lekarzy w szpitalu zakaźnym albo pod kontrolą sanepidu, bo dwie kwarantanny są utrzymane. Te osoby nie mają żadnych objawów - mówi Mikołaj Bogdanowicz, wojewoda kujawsko-pomorski.

Stan wszystkich osób jest dobry. W tej chwili w województwie kujawsko-pomorskim działają cztery szpitale o podwyższonej gotowości - w Bydgoszczy to szpital zakaźny i pulmonologiczny.

W regionie funkcjonują też trzy laboratoria, które badają próbki na obecność koronawirusa - szpital zakaźny, Zakład Medycyny Sądowej i laboratorium przy Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej. Docelowo również szpital w Grudziądzu. Do tej pory próbki z naszego województwa były badane w Gdańsku, Poznaniu i Warszawie.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE