Kolejne zmiany w komunikacji miejskiej w Bydgoszczy. To przez koronawirusa

2020-03-17 14:49
Tramwaj w Bydgoszczy
Autor: Dawid Olszewski

Bydgoscy drogowcy wprowadzają kolejne zmiany w komunikacji miejskiej w związku z rozprzestrzenianiem się koronawirusa.

W związku z sytuacją epidemiologiczną od 18 marca w dni powszednie będą obowiązywały sobotnie rozkłady jazdy. Chodzi o większość linii autobusowych i tramwajowych.

Wyjątkiem będą linie 56, 59, 60, 68, 90, 91, 92, 93, 94, 95, 96 i 98. Te autobusy będą kursowały według rozkładów dnia powszedniego.

Tramwaje nr 9 i autobusy nr 62 zostaną zawieszone. Nie zmienią się godziny odjazdów linii nocnych.

To kolejne zmiany, które wprowadzają drogowcy w Bydgoszczy. ZDMiKP nie przyjmuje mieszkańców w swoich oddziałach. Sprawy można załatwiać w oparciu o pocztę elektroniczną, tradycyjną, ePUAP lub telefonicznie. Dokumenty można zostawić w skrzynce podawczej, która znajduje się w siedzibie przy ul. Toruńskiej 174a.

W autobusach i tramwajach wprowadzono środki ostrożności. Została zawieszona możliwość kupowania biletów u kierowcy. Zostały również wygrodzone strefy buforowe - między częścią pasażerską a stanowiskiem kierowcy.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE