wiadomości

Kierowcy jeżdżą torowiskiem po moście Pomorskim w Bydgoszczy. Nie jest łatwo [wideo]

2023-12-07 8:29

Bydgoscy drogowcy poinformowali o kolejnych ograniczeniach na moście Pomorskim, gdzie w wyniku prac wodociągowców doszło do osypania nasypu i awarii przeprawy. Zmiany weszły w życie w sobotę, 25 listopada. - Za chwilę wprowadzą opłaty za przejazd przez most - komentują zgryźliwie internauci. Sprawdźcie szczegóły.

Do awarii doszło w połowie listopada, od razu ograniczono ruch na moście Pomorskim. Bydgoscy drogowcy zapowiedzieli właśnie kolejne zmiany.

  • Od godzin popołudniowych w sobotę, 25 listopada ruch wszystkich pojazdów został przeniesiony z jezdni zachodniej na torowisko mostu Pomorskiego.
  • Zmiany związane są z rozszerzeniem stref badań nasypu przed wjazdem na obiekt, który został prawdopodobnie uszkodzony w trakcie prac wodociągowych.

- Dwa pasy jezdni zachodniej zostają zamknięte - informuje Tomasz Okoński, rzecznik ZDMiKP w Bydgoszczy. - Kierowcy korzystają z tymczasowego przejazdu torowiskiem mostu Pomorskiego. W sobotę uruchomiony został jeden pas przy wjeździe na torowisko. W niedzielę wprowadzone zostały już dwa pasy dla aut dojeżdżających do torowiska od strony ronda Fordońskiego.

Przejazd torowiskiem na moście będzie funkcjonował do czasu zakończenia badań oraz rozpoczęcia naprawy nasypu drogowego. Internauci, komentując tę sytuację, nie zostawiają suchej nitki na osobach odpowiedzialnych za awarię i jej usunięcie.

- Za chwilę wprowadzą ceny biletów za przejazd przez most - komentuje bydgoszczanin.

- Jestem ciekaw, czy torowisko wytrzyma i czy nie okaże się, że się rozpadnie pod natłokiem tej masy aut, co tamtędy jeździ - zastanawia się inny.

- I jakieś 2 lata będziemy tak jeździć - przewiduje ktoś inny.

Tak się teraz jeździ po moście Pomorskim w Bydgoszczy