wypadek

i

Autor: KWP Bydgoszcz

Kierowca zjechał z jezdni i uderzył w drzewo. Wszystko odbyło się na oczach policjantek [WIDEO]

2022-09-23 13:02

Kierowca nagle zjechał z jezdni i uderzył w drzewo, a wszystko odbyło się na oczach policjantek włocławskiej grupy SPEED. Funkcjonariuszki natychmiast zajęły się poszkodowanym. Na szczęście 74–letni kierowca nie doznał poważnych obrażeń.

Kierowca nagle zjechał z jezdni i uderzył w drzewo

Tak wyglądała akcja, do której doszło w miniony wtorek (20 września) przed godz. 11.00 we Włocławku. Świadkami niebezpiecznej sytuacji były policjantki z grupy SPEED.

- Policjantki ruchu drogowego patrolowały wówczas nieoznakowanym radiowozem ulicę Toruńską – informuje sierż. szt. Tomasz Tomaszewski, KMP Włocławek. - W pewnym momencie zauważyły, że pojazd dacia jadący w przeciwnym kierunku, nagle zjechał z jezdni i uderzył w drzewo. Policjantki od razu zatrzymały się, włączyły sygnały świetlne i podbiegły do auta.

W środku pojazdu znajdował się kierowca. Mężczyzna zaczynał tracić świadomość. Policjantki natychmiast przystąpiły do udzielania pomocy poszkodowanemu.

- Za pośrednictwem dyżurnego wezwały karetkę oraz wyciągnęły mężczyznę z pojazdu – dodaje sierż. szt. Tomasz Tomaszewski. - Do czasu przybycia medyków kontrolowały funkcje życiowe poszkodowanego, który następnie został przewieziony do szpitala. Choć zdarzenie wyglądało groźnie, to na szczęście po badaniach okazało się, że 74-latek nie doznał poważniejszych obrażeń.

Według ustaleń policji, do kolizji doszło z powodu nagłego pogorszenia stanu zdrowia 74-latka. W ramach bezpieczeństwa, policja skieruje wniosek o badania kierowcy pod kątem ewentualnych przeciwwskazań zdrowotnych do kierowania pojazdami.