Kierowca zjechał z jezdni i uderzył w drzewo. Wszystko odbyło się na oczach policjantek [WIDEO]

2022-09-23 13:02
wypadek
Autor: KWP Bydgoszcz

Kierowca nagle zjechał z jezdni i uderzył w drzewo, a wszystko odbyło się na oczach policjantek włocławskiej grupy SPEED. Funkcjonariuszki natychmiast zajęły się poszkodowanym. Na szczęście 74–letni kierowca nie doznał poważnych obrażeń.

Kierowca nagle zjechał z jezdni i uderzył w drzewo

Tak wyglądała akcja, do której doszło w miniony wtorek (20 września) przed godz. 11.00 we Włocławku. Świadkami niebezpiecznej sytuacji były policjantki z grupy SPEED.

- Policjantki ruchu drogowego patrolowały wówczas nieoznakowanym radiowozem ulicę Toruńską – informuje sierż. szt. Tomasz Tomaszewski, KMP Włocławek. - W pewnym momencie zauważyły, że pojazd dacia jadący w przeciwnym kierunku, nagle zjechał z jezdni i uderzył w drzewo. Policjantki od razu zatrzymały się, włączyły sygnały świetlne i podbiegły do auta.

W środku pojazdu znajdował się kierowca. Mężczyzna zaczynał tracić świadomość. Policjantki natychmiast przystąpiły do udzielania pomocy poszkodowanemu.

- Za pośrednictwem dyżurnego wezwały karetkę oraz wyciągnęły mężczyznę z pojazdu – dodaje sierż. szt. Tomasz Tomaszewski. - Do czasu przybycia medyków kontrolowały funkcje życiowe poszkodowanego, który następnie został przewieziony do szpitala. Choć zdarzenie wyglądało groźnie, to na szczęście po badaniach okazało się, że 74-latek nie doznał poważniejszych obrażeń.

Według ustaleń policji, do kolizji doszło z powodu nagłego pogorszenia stanu zdrowia 74-latka. W ramach bezpieczeństwa, policja skieruje wniosek o badania kierowcy pod kątem ewentualnych przeciwwskazań zdrowotnych do kierowania pojazdami.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE