Santa

i

Autor: pexels/zdjęcie ilustracyjne, YouTube/screen

Jakiej orientacji seksualnej jest Święty Mikołaj? Norwedzy przedstawili swoją wizję

2023-12-27 15:02

Postać Świętego Mikołaja na przestrzeni wieków zmieniła swój wizerunek. Najpierw przeprowadził się z ciepłego południa na mroźną północ, zrzucił szatę biskupa i zapuścił brodę. Później ożenił się z panią mikołajową i zyskał sanie z reniferami. Jednak, jak pokazuje życie, postać Mikołaja można zmodyfikować jeszcze bardziej. Tak zrobili dwa lata temu Norwedzy, którzy w świątecznej reklamie zaprezentowali Świętego jako homoseksualnego mężczyznę. Wideo można cały czas znaleźć w sieci. Załączyliśmy je w artykule.

Kim naprawdę był Święty Mikołaj?

Św. Mikołaj pochodził z Myry. Urodził się w trzecim wieku i był jedynym dzieckiem niezwykle zamożnej rodziny. Cały majątek rozdał jednak ludziom - wręczał prezenty ubogim. Na pamiątkę świętego, każdego roku od niepamiętnych czasów wręczamy sobie nawzajem prezenty, tak jak niegdyś robił to biskup.

Wizerunek świętego na przestrzeni lat zmieniono wielokrotnie. Mitra zmieniła się w czerwoną czapkę z białym pomponem. Postać zyskała również sanie i renifery. Czy postać Mikołaja można jeszcze bardziej urozmaicić? W 2021 roku postanowili zrobić to Norwedzy.

W świątecznej reklamie norweskiej poczty z 2021 roku Mikołaj namiętnie całuje się z innym mężczyzną

Norweska poczta Posten Norge postanowiła zaskoczyć widzów z całego świata. Spółka postawiła na „zakazany owoc”. Twórcy świątecznej reklamy z 2021 roku przedstawili nową zupełnie inną historię Świętego Mikołaja. Blisko czterominutowe wideo pod nazwą „When Harry Met Santa” (co było oczywiście aluzją do tytułu popularnej komedii romantycznej „When Harry Met Sally”) przedstawia Mikołaja, który wdał się w romantyczną relację z pewnym mężczyzną i jak możemy wywnioskować z treści nagrania - była to miłość od pierwszego wejrzenia.

Widok z Młyńskiego Koła w centrum Bydgoszczy

„When Harry Met Santa” czyli zakazana miłość pomiędzy Harrym a Świętym Mikołajem. Mężczyzna cały rok czeka aż jego ukochany przybędzie

Kiedy pewnego razu Mikołaj zostawił prezenty w salonie Harrego, mężczyzna zobaczył go pierwszy raz. W tamtym momencie pojawiło się uczucie. Lata mijają, a Harry i Święty Mikołaj widują się tylko raz w roku. To jednak magiczna chwila dla mężczyzny, na którą czeka przez cały rok.

Panowie siedzą w salonie, rozmawiają. Mają jednak dla siebie tylko chwilę – Mikołaj zaraz rusza w dalszą trasę. Musi przecież jednej nocy dostarczyć prezenty dla wszystkich ludzi na świecie. Pewnego razu, kiedy Harry siedzi w salonie z rodziną, a patron świąt, po rozdaniu podarków opuszcza ich mieszkanie – mężczyzna decyduje się na odważny krok.

Pisze do Mikołaja list: „All I Want For Christmas Is You” i wysyła pocztą Posten Norge, która działa w trybie expressowym, a Święty otrzymuje wiadomość niemal natychmiast. Przybywa do Harrego czym prędzej. Na koniec widzimy scenę gorącego pocałunku.

Zobacz reklamę Posten Norge z 2021 roku pt. „When Harry Met Santa”