rondo

i

Autor: Google Street View/pixabay

WOŚP w CH Rondo. Bydgoszczanie chwycą za wiosła

2023-01-29 11:42

Już w najbliższą sobotę, 28 stycznia w Centrum Handlowym Rondo w Bydgoszczy odbędzie się akcja „Wiosłuj dla WOŚP”. Mieszkańcy będą mogli spotkać się z medalistami Igrzysk Olimpijskich, Mistrzami Świata i Mistrzami Europy i wesprzeć 31. finał WOŚP. Podczas wydarzenia otwarta zostanie też wystawa fotograficzna promująca wodną i sportową stronę Bydgoszczy.

Akcja odbędzie się po raz trzeci i tradycyjnie zostanie połączona ze zbiórką do puszek na rzecz WOŚP. Od godz. 10.00 do 18.00 Bydgoszczanie będą mogli wziąć udział w rywalizacji i przewiosłować 500-metrowy dystans, a każdy – komu się to uda, otrzyma certyfikat.

- Po wykonaniu tego zadania każdy z wioślarzy otrzyma specjalny certyfikat. Wszystkie miasta uczestniczące w akcji rywalizują ze sobą, by pobić rekord w jak największej liczbie uczestników – informuje organizator.

Wyjście Polski z Unii Europejskiej? Politycy komentują

Akcja „ Wiosłuj dla WOŚP” odbywa się łącznie w 11 galeriach w Polsce: w Bydgoszczy, Gdańsku, Gorzowie Wielkopolskim, Krakowie, Lublinie, Poznaniu, Szczecinie, Toruniu, Warszawie (2 galerie) i Wrocławiu. Do zabawy zaproszeni są wszyscy, bez względu na wiek i kondycję fizyczną.

- Akcję wesprze także Sztafeta Gwiazd, w ramach której na ergometrach zasiądą medaliści Igrzysk Olimpijskich, Mistrzowie Świata i Mistrzowie Europy, a także lokalni politycy i samorządowcy. Celem tegorocznej zbiórki WOŚP jest zebranie funduszy na zakup urządzeń wykrywających bakterie powodujące sepsę – dodaje organizator.

Podczas wydarzenia zaplanowane jest uroczyste otwarcie wystawy fotografii, przedstawiającej urokliwe zakamarki Bydgoskiego Węzła Wodnego oraz historię bydgoskiego sportu. Będzie można ją zobaczyć do 11 lutego.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE