Jak nie zwariować na kwarantannie? Psycholodzy z UKW przygotowali poradnik

2020-04-17 14:39
Maseczka
Autor: Tobias_Weil_Ellerau/CC0/pixabay.com

Naukowcy Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy przygotowali plan na 14-dniową kwarantannę. Specjalny internetowy poradnik ma pomóc wykorzystać czas odosobnienia na nauczenie się nowych umiejętności.

Dwa tygodnie w domu nie musi być katastrofą. To dobra okazja, by nad sobą popracować. Wydział Psychologii UKW przygotował specjalny serwis internetowy. "Psychologia w kwarantannie" to poradnik dla tych, którym trudno odnaleźć się w nowej sytuacji.

Są zadania na każdy dzień, które pomogą zredukować napięcie i odzyskać spokój wewnętrzny. To okazja, by poznać techniki relaksacji, wizualizacji i pozytywnego dialogu wewnętrznego. Na każdy dzień przygotowano uspokajającą muzykę, a nawet poezję.

Naukowcy opublikowali też zestaw ćwiczeń, by utrzymać sprawność fizyczną mimo odosobnienia - gimnastyka, joga i TAI CHI.

- W okresie, w jakim jesteś, poddawany kwarantannie możesz doświadczać wielu trudnych emocji. Dotyczyć mogą one różnych sfer życia: społecznego, rodzinnego i zawodowego. Wiemy też, że ten czas może wpływać na Twój stan zdrowia: sen, nawyki żywieniowe, aktywność fizyczną, stosunek do używek i może nasilać problemy z tym związane - czytamy na stronie UKW.

Specjalny plan jest darmowy i można go znaleźć TUTAJ

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE