Fot. Pexels/Zwierzyniec, kadr z programu Pan samochodzik: Fot. kadry z serialu

i

Autor: Fot. Pexels/Zwierzyniec, kadr z programu Pan samochodzik: Fot. kadry z serialu

quiz

Oglądałeś programy dla dzieci z PRL-u? Rowziąż QUIZ i sprawdź, jak wiele pamiętasz!

2023-11-28 15:07

Każdy, kto dorastał w PRL-u zna programy takie jak: „Teleranek”, „Zwierzyniec” czy „Zrób to sam”. Niegdyś biły one telewizyjne rekordy popularności. Nie miały one co prawda tak wielkiej konkurencji jak dziś. Dodatkowo dzieci (i dorośli!) oglądały je na maleńkich, czarno-białych, wypukłych i śnieżących ekranach. Oto quiz o najbardziej znanych i lubianych programach edukacyjnych i rozrywkowych z czasów PRL. Sprawdź, ile pamiętasz z ukochanych odcinków.

„I kudłate, i łaciate, pręgowane i skrzydlate, te co skaczą i fruwają - na nasz program zapraszają”. Aż chce się wyśpiewać czy wyrecytować, prawda? A pamiętacie to? „Już za chwileczkę, już za momencik piątek z Pankracym zacznie się kręcić. Kręcić się będzie Pankracy z panem. Czy wszystkie buzie już roześmiane?". I jeszcze ta kukułka w zegarze „Jacka i Agatki". Aż buzia sama się śmieje. Nic dziwnego, na kultowych programach i bajkach nadawanych w polskiej telewizji w czasach PRL wychowały się całe pokolenia. Bywa, że i dziś rodzice i dziadkowie z sentymentem wracają do znanych odcinków. Wyszukują je w sieci, chcąc pokazać swoim pociechom choć urywki. Mamy dobry sposób na przywołanie wspomnień.

Najpopularniejsze programy telewizyjne dla dzieci i młodzieży w PRL

Sprawdźcie, ile pamiętacie z ukochanych programów telewizyjnych dla dzieci i młodzieży nadawanych w PRL i ile wiecie o ich twórcach, odpowiadając na pytania w naszym quizie. Dobrej zabawy!

Dorastaliście w czasach PRL? Te programy telewizyjne dla dzieci musicie znać! Sprawdźcie, ile z nich pamiętacie!

Pytanie 1 z 11
Jak miała na imię najsłynniejsza pacynka PRL, z którą w programie rozmawiali Zygmunt Kęstowicz, Tadeusz Chudecki i Artur Barciś?
Flary na środku jeziora. Wodniacy uczcili 79. rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego.
Listen on Spreaker.
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE