Drogówka

i

Autor: Dawid Olszewski

Policja

Policjanci rywalizowali w Bydgoszczy. Mają szansę stać się mistrzami drogówki

2024-05-17 14:42

Bydgoszczanie mają szansę stać się mistrzami drogówki. Wydział Ruchu Drogowego na Kartodromie przeprowadził wojewódzkie eliminacje konkursu dla policjantów. Były różne konkurencje, które miały wyłonić dwóch najlepszych. Ci będą rywalizować na etapie ogólnopolskim.

Wydział Ruchu Drogowego w Bydgoszczy przeprowadził wojewódzkie eliminacje do ogólnopolskiego konkursu „Policjant Ruchu Drogowego 2024”. W trakcie zawodów funkcjonariusze musieli zmagać się z różnymi konkurencjami.

- Policjanci mają test z wiedzy ogólnej, dotyczącej policji. Drugą konkurencją jest jazda sprawnościowa motocyklem i samochodem osobowym. Tutaj będzie decydował czas i dokładność przejazdu, a następnie mamy regulację ruchem. Policjanci będą kierować ruchem przy wyłączonej sygnalizacji świetlnej, by sprawdzić, jak sobie radzić na skrzyżowaniu. Ostatnią konkurencją będzie test strzelecki - mówi podkom. Remigiusz Rakowski z Wydziału Ruchu Drogowego KWP w Bydgoszczy.

Praca w drogówce nie jest łatwa i trzeba ćwiczyć swoje umiejętności – przyznają funkcjonariusze. A jak się okazuje, przydają się zdolności taneczne.

- Na szkoleniu specjalistycznym powiedziano nam, że podczas kierowania ruchem nie można być spiętym, bo ruchy powinny być płynne, dlatego jak ktoś może, niech zapisze się na kurs tańca - żartuje asp. Marcin Wróblewski z policji w Świeciu. - To ciężka służba ze względu na warunki oraz na niebezpieczeństwo, na jakie jesteśmy narażeni, nic nas nie chroni, a zachowanie innych uczestników musimy brać pod uwagę i mieć oczy dookoła głowy – dodaje.

W Bydgoszczy rywalizowało 19 policjantów. Dwóch najlepszych funkcjonariuszy wyłonionych w trakcie bydgoskich eliminacji, pojedzie na konkurs ogólnopolski, który odbędzie się w czerwcu.

Wyniki eliminacji wojewódzkich do ogólnopolskiego konkursu „Policjant Ruchu Drogowego 2024”:

  • I miejsce - st.sierż. Przemysław Zieliński z Komendy Miejskiej Policji w Bydgoszczy
  • II miejsce st.sierż. Daniel Robakowski z Komendy Powiatowej Policji w Brodnicy
  • III miejsce sierż. szt. Przemysław Lipiński z Komendy Powiatowej Policji w Aeksandrowie Kujawskim
Rzeźby balansujące nad miastem. Nietypowa wystawa w Bydgoszczy