syrena

i

Autor: pixabay

Dlaczego 21 września wyją syreny? O godz. 18 sygnały we wszystkich jednostkach PSP i OSP!

2022-09-21 14:32

W środę (21 września) o godzinie 18.00, we wszystkich jednostkach PSP i OSP włączamy sygnały świetle i dźwiękowe – informuje portal strażacki. To hołd dla ogn. Pawła Chyły, który zmarł dziś nad ranem podczas pełnienia służby. Mężczyzna miał 36 lat.

Ogn. Paweł Chyła rozpoczął służbę w Komendzie Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Grudziądzu w 2007 roku. W latach 2010-2013 był młodszym ratownikiem kierowcy, a od 2013 roku - dyżurnym Stanowiska Kierowania Komendanta Miejskiego Państwowej Straży Pożarnej.

Podczas 24-godzinnego dyżuru Paweł Chyła zasłabł. Pomimo prób reanimacji nie udało się go uratować. Strażak odszedł podczas pełnienia służby w środę (21 września) nad ranem.

- Komendant Główny PSP gen. brygadier Andrzej Bartkowiak w imieniu własnym i całej społeczności strażackiej składa głębokie wyrazy żalu i współczucia dla rodziny oraz bliskich zmarłego. - informuje Państwowa Straż Pożarna.

Dziś (21 września) o godzinie 18.00, we wszystkich jednostkach PSP i OSP włączone zostaną sygnały świetle i dźwiękowe. Państwowa Straż Pożarna zachęca wszystkie służby i jednostki do wzięcia udziału w akcji.