Czwarty krąg Opery Nova. Ruszyły prace w centrum Bydgoszczy

2023-02-08 15:09

Ta część Starego Miasta zmieni się nie do poznania. W styczniu podpisano umowę na budowę czwartego Kręgu Opery Nova w Bydgoszczy, a lutym ruszyły już pierwsze prace. Powstaną sceny, sala prób, przestrzeń wystawiennicza, czy sala kinowa.

Wbito już pierwszą łopatę. W centrum Bydgoszczy ruszyła budowa czwartego kręgu Opery Nova. Inwestycja wzmocni rangę miasta jako ośrodka kultury muzycznej – mówią miejscy urzędnicy. W środku będą między innymi sceny, sale prób, sala kinowa, a także dwupoziomowy garaż.

- Czwarty krąg to jest coś, co będzie chlubą i dumą dla miasta, dla instytucji. Pozytywne zmartwienie dla pana dyrektora to wypełnić tę przestrzeń treścią, ale o to jestem spokojny - mówi Rafał Bruski, prezydent Bydgoszczy.

Inwestycję sfinansuje miasto i samorząd województwa.

- Opera jest ikoną nie tylko Bydgoszczy, ale i całego regionu. Tu odbywają się najważniejsze inscenizacje w regionie, z których jesteśmy dumni. Żeby poprawić warsztat pracy, poszerzyć możliwości rozwoju tej instytucji, wszystkim było wiadome, że czwarty krąg jako kolejna scena, jest po prostu potrzebny - uważa Piotr Całbecki, marszałek województwa kujawsko-pomorskiego.

Prace budowlane będą kosztować 116 mln zł. Prezydent Bydgoszczy zadeklarował chęć współfinansowania inwestycji po połowie z władzami województwa. Prace budowlane zajmą około 2,5 roku.

Rusza budowa czwartego kręgu Opery Nova w Bydgoszczy
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE