łyżwy

i

Autor: pixabay

Co się dzieje w ferie 2023 w Bydgoszczy? W planach wiele atrakcji

2023-02-09 15:32

Na początku 2023 roku na uczniów z całej Polski czeka ponad dwutygodniowy odpoczynek - ferie zimowe. Przypomnijmy, że ten okres podzielony jest na cztery terminy. Uczniowie z Kujawsko-Pomorskiego swoje ferie rozpoczęli w terminie trzecim – od 30 stycznia do 12 lutego 2023 roku. Jak spędzić ten wolny czas w Bydgoszczy? Oto propozycje.

Ferie w Bydgoszczy 2023 na lodowisku

Podczas całego okresu ferii, młodzi Bydgoszczanie skorzystać mogą z lodowiska. Torbyd zaprasza uczniów na bezpłatne ślizgawki w następujących termiach:

1 tydzień ferii:

 • poniedziałek, środa, piątek 11.00 do 14.30
 • wtorek, czwartek - 9.30 do 12.30

2 tydzień ferii:

 • poniedziałek, czwartek 8.00 - 12.30
 • wtorek, środa, piątek 9.30 - 12.30

Ślizgawki trwają 1,5 h.

Bezpłatne zajęcia na strzelnicy

Wystrzałowe Ferie w Bydgoszczy. Młodzież w wieku od 10 do 15 lat  może spróbować swoich sił na strzelnicy. Na Zawiszy można nauczyć się nowych umiejętności pod okiem profesjonalnych trenerów i to zupełnie za darmo. Zajęcia odbywają się przy ul. Gdańskiej 163 od poniedziałku do piątku między 11.00 a 13.00. Zajęcia potrwają do 10 lutego.

Darmowy basen dla uczniów w czasie ferii

Podczas ferii 2023 wstęp na wszystkie baseny dla uczniów z Bydgoszczy będzie bezpłatny. Bez biletu, za okazaniem ważnej legitymacji szkolnej można korzystać z pływalni od poniedziałku do piątku od otwarcia do godz. 14.00. Oto lista pływalni, z których mogą skorzystać młodzi bydgoszczanie:

 • Pływalnia Aqua Fordon - od godziny otwarcia do 14.00
 • Pływalnia Piąta Fala - od godziny otwarcia do 14.00
 • Pływalnia Czwórka - od godziny otwarcia do 14.00
 • Pływalnia Perła - od godziny otwarcia do 14.00
 • Pływalnia Ikar - od godziny otwarcia do 14.00
 • Pływalnia Sardynka - od godziny otwarcia do 14.00
 • Pływalnia Neptun - od godziny otwarcia do 14.00
 • Pływalnia Bryza - od godziny otwarcia do 14.00
 • Pływalnia Laguna - od godziny otwarcia do 14.00
 • Pływalnia Łabędź – od godziny otwarcia do 14:00
 • ZS5 MS - od 9.00 do 14.00
 • Pałac Młodzieży - od 8.00 do 14.00
Pierwsza miłość ZWIASTUN. Milka nie żyje! Piotrek wyleci z policji i wpadnie w objęcia Marty

Ferie w Bydgoszczy 2023 w Muzeum Okręgowym

Od 31 stycznia do 10 lutego w Bydgoszczy będzie można wziąć udział w feriach z Wyczółkiem. To kolejna odsłona ferii w Muzeum Okręgowym. Cały program będzie już wkrótce dostępny na stronie internetowej www.muzeum.bydgoszcz.pl. Obowiązują zapisy.

- Zajęcia inspirowane będą twórczością naszego patrona, skierowane do grup, a także zespołów rodzinnych. Oprócz samych zajęć poznamy historie Leona Wyczółkowskiego, jego psa Zbója i całej rodziny. Na warsztatach zajmiemy się m.in. linorytem, żywą i martwą naturą. Będzie okazja, by pobrudzić się, a także wydrapać pejzaże - mówi Natalia Szczerbińska z bydgoskiego muzeum.

Ferie w Teatrze Kameralnym są skierowane do dzieci w wieku od 8 do 12 lat. Przygotowano zajęcia scenograficzne, aktorskie, choreograficzne z aktorami Teatru Kameralnego. W czasie pięciodniowych warsztatów dzieci wcielą się w postaci ze spektaklu „Bajki dla niegrzecznych dzieci”, poznają tajniki pracy aktora, przyjrzą się z bliska scenografii i lalkom, porozmawiają też autorem sztuki.

Ferie w Bydgoszczy 2023 w Teatrze Kameralnym

Będzie okazja, by dowiedzieć się, jak powstaje teatralna magia. Efektem pracy będzie teledysk do piosenki, którą dzieci nagrają wspólnie z aktorami w teatralnym studiu nagrań.

Warsztaty zaplanowano od 30 stycznia do 1 lutego od 9.00 do 14.00. Trzeba się wcześniej zapisać. Teatr zastrzega, że warsztaty odbędą się jeśli zgłosi się co najmniej 10 osób. W przeciwnym razie grupa nie zostanie uruchomiona. Więcej informacji znajdziecie TUTAJ.

Ferie w Bydgoszczy 2023 w Pałacu Młodzieży

5 stycznia ruszyły zapisy na półkolonie w Pałacu Młodzieży w Bydgoszczy. Przygotowano między innymi zajęcia sportowe, muzyczne, językowe, artystyczne, kulinarne, do tego robotyka, basen i kino. Organizatorzy zapewniają, że nudy nie będzie.

Do dyspozycji będzie basen, sale sportową, kino, pracownię komputerową, filmową, teatralną, będą zajęcia muzyczne, językowe, a także mnóstwo zajęć artystycznych. W pierwszym tygodniu odbędą się również zajęcia z robotyki.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE