Dom Seniora

i

Autor: pexels, zdjęcie ilustracyjne

Galeria

Ceny domów seniora w Kujawsko-Pomorskiem. W jakich warunkach można wynająć pokój?

2023-12-27 14:57

Dom seniora, dom spokojnej starości, inaczej – miejsce przeznaczone dla osób starszych, które nie mogą już funkcjonować samodzielnie. Podopieczni mają najczęściej całodobową opiekę, wyżywienie, a także zajęcia, które umilą im czas. Ile kosztuje wynajęcie pokoju w domu seniora w Kujawsko-Pomorskiem? W jakich warunkach będą przebywać nasi bliscy? Porównanie znajdziecie w naszej galerii pod spodem.

Takie miejsce z reguły jest traktowane jako ostateczność. Przyjęło się, że rodzina wynajmuje swojemu bliskiemu pokój w domu spokojnej starości w momencie, gdy ten już odchodzi. Ile w tym prawdy? Otóż – niewiele.

Dom seniora to miejsce, w którym zapewnimy osobie starszej bezpieczeństwo, a także profesjonalną opiekę. Nie każdy jest w stanie otoczyć troską swojego bliskiego 24 godziny na dobę. Trzeba pójść do pracy, a niekiedy seniora, który nie funkcjonuje już samodzielnie, nie można pozostawić samego na 8 godzin.

Z takim problemem musiała ostatnio zmierzyć się pani Joanna z Bydgoszczy.

- Teściowa jest po udarze. Nie umie sama zaparzyć sobie herbaty. Do tego dochodzą problemy z pamięcią. Są takie dni, że można z nią normalnie porozmawiać. Nazajutrz jednak nie pamięta ona jak mamy na imię. Oboje z mężem pracujemy, a dzieci chodzą do szkoły. Musieliśmy zdecydować się na dom spokojnej starości. Odwiedzamy ją codziennie lub co drugi dzień. Niestety ceny takiego miejsca są horrendalnie wysokie – tłumaczy pani Joanna.

Jaki jest miesięczny koszt wynajęcia takiego miejsca w Kujawsko-Pomorskiem? W jakich warunkach przebywają osoby starsze? Zestawienie znajduje się w naszej galerii.

Wieczorny Express - Paweł PISKORSKI