Bydgoszczanie coraz chętniej płacą kartą w komunikacji miejskiej

2020-02-07 19:52
Tramwaj w Bydgoszczy
Autor: Dawid Olszewski

Drogowcy chwalą się sukcesem. Płatność kartą w bydgoskiej komunikacji miejskiej okazała się strzałem w dziesiątkę. Płatności mobilne cieszą się coraz większym zainteresowaniem również wśród bydgoskich kierowców.

Już prawie 250 tysięcy pasażerów miesięcznie płaci zbliżeniowo za jazdę autobusem czy tramwajem.


- Powoli papierowe bilety odchodzą w zapomnienie. To zapewne wynika też z faktu, że mamy coraz mniej kiosków. Oczywiście mamy biletomaty, które stoją na niektórych przystankach. System miał polegać na tym, żeby był łatwiej dostępny i każdy mógł z niego skorzystać - mówi Tomasz Okoński, rzecznik ZDMiKP w Bydgoszczy.


Płatność kartą w autobusach i tramwajach obowiązuje w Bydgoszczy od października 2018 roku. Drogowcy informują też, że coraz płatności mobilne cieszą się coraz większym zainteresowaniem wśród bydgoskich kierowców, którzy elektronicznie płacą za parkowanie.


- Coraz bardziej stajemy się mobilni. Często zdarza się, że nie mamy gotówki przy sobie, nie mówiąc już o monetach, które służą do tego, by zapłacić za parkowanie w strefie. Jeżeli kierowca chce zapłacić, może skorzystać z aplikacji - dodaje Okoński.


W ubiegłym roku bydgoscy kierowcy korzystali z tego sposobu ponad 300 tys. razy.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE