Bydgoszczanie chcą wybudować ogromny pomnik Jezusa. Zbierają pieniądze i czekają na zgodę miasta

2022-08-11 13:16
jezus
Autor: pixabay

Prawie jak w Rio de Janeiro - gigantyczna figura Jezusa może powstać również w Bydgoszczy. Ma mieć 18 metrów, a obok Chrystusa mają siedzieć dwa orły. Na taki pomysł wpadli parafianie z kościoła Matki Bożej Fatimskiej przy ul. Ogrody na Wyżynach. Do wydziału administracji budowlanej Urzędu Miasta Bydgoszczy wpłynął już odpowiedni wniosek.

Pomnik Jezusa w Bydgoszczy - parafianie wpadli na pomysł, proboszcz go zaakceptował

O sprawie jako pierwsza informowała Gazeta Wyborcza. Parafianie z kościoła Matki Bożej Fatimskiej w Bydgoszczy wpadli na pomysł, by postawić gigantyczny pomnik przedstawiający postać Jezusa Chrystusa. Koncept spodobał się proboszczowi parafii – księdzu Józefowi Orkowskiemu.

Energywave w Bydgoszczy

Pomnik Jezusa w Polsce. Bydgoszcz nie będzie pierwsza

Nikogo nie zaskoczy fakt, że Polacy to niezwykle pobożny naród. Postawili już m.in. ogromny posąg Chrystusa Króla Świebodzinie. Jest to dotąd największa figura Zbawiciela w kraju. Natomiast w Częstochowie, konkretnie w Parku Miniatur Sakralnych stanął gigantyczny pomnik papieża Jana Pawła II. Mierzy on prawie 14 metrów.

Bydgoski pomnik przebije Jezusa ze Świebodzina?

Pod względem wielkości przebić ma go jednak bydgoski pomnik. Kamienna Postać Jezusa ma mierzyć 18 metrów i jeśli powstanie – będzie to największy tego typu obiekt w mieście. U stóp Chrystusa mają natomiast pojawić się dwie mniejsze figury przypominające orły. Na budowę posągu składają się sami parafianie.

Parafianie wysłali już odpowiedni wniosek do wydziału administracji budowlanej Urzędu Miasta Bydgoszczy. Teraz pozostało już tylko czekać na zgodę.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE