parking

i

Autor: pixabay Zdjęcie poglądowe

Parkingi

Bydgoszcz. Tu zaparkujesz za darmo w weekend! Kilkaset wolnych miejsc [GALERIA]

2023-04-14 15:26

Szczególnie w weekendy na obrzeżach Starego Miasta w Bydgoszczy bardzo ciężko o wolne miejsca parkingowe. Parking przy ul. Grodzkiej czy ten koło bydgoskiego sądu to punkty nieustannie oblegane – bo w weekendy darmowe. Jest jednak jedno miejsce, gdzie w soboty i niedziele zaparkujesz bez opłaty, a wolnych miejsc parkingowych – w brud. Sprawdziliśmy i mamy dowód w postaci zdjęć. Szczegóły poniżej.

Gdzie w Bydgoszczy zaparkujesz za darmo w weekendy? Punktów jest mnóstwo, lecz problem z wolnymi miejscami. Postanowiłem to sprawdzić i przejechałem się w sobotę w okolicę Starego Miasta. Była ładna pogoda, wielu bydgoszczan postanowiło spędzić sobotnie popołudnie na Starówce. Po godz. 14.00 zapełniony był cały parking przy ul. Grodzkiej – koło mBanku, nieco dalej – przy Barce Lemara – również nie było wolnych miejsc.

Przepełniony był także parking przy bydgoskim sądzie, przy Nowym Rynku, Wełnianym i Zbożowym Rynku i przy „Kwadracie”. Wielu kierowców krążyło wokół czekając, aż jakieś miejsce się zwolni, tak by można było szybko je zająć. Na dowód porobiłem kilka zdjęć.

Postanowiłem sprawdzić jednak jeszcze jedno miejsce. Był to słynny punkt przy ul. Grudziądzkiej przy Urzędzie Miasta. Już na samym początku zaskoczył mnie fakt, że prawy pas ruchu, służący do skrętu na parking, był zupełnie pusty. Dwa pozostałe – do jazdy na wprost ciągnęły się niemalże do przystanku „Plac Poznański”.

R. CZARNECKI: ZA KILOMETRÓWKI ODDAŁEM 100 TYS. EURO

Gdy wjechałem na parking zaskoczyła mnie jedna rzecz. Mianowicie – pustka. Plac był pusty! Na parterze kilka samochodów, a na pierwszym piętrze – ani jednego. Na drugim – ani jednego. Tak samo na kolejnym, a także na dachu. Oto zdjęcia.

- Parking podzielony jest na dwie części. Część wchodząca w skład systemu Strefy Płatnego Parkowania jest w weekendy bezpłatna. Natomiast część Park&Ride funkcjonuje zgodnie z cennikiem zawartym w regulaminie – informuje Tomasz Okoński, rzecznik ZDMiKP w Bydgoszczy.

Podczas otwarcia nowego parkingu drogowcy udostępnili kierowcom 280 miejsc. Samochodów zaparkowanych w sobotę, 4 marca było około 30. To oznacza, że ok. 250 miejsc było wolnych! Natomiast kierowcy jeździli w kółko wokół parkingu przy sądzie, na Grodzkiej czy wokół Wełnianego Rynku. Wystarczyło wjechać na parking i – od wyboru do koloru.

Co zawiniło? Być może mieszkańcy nie pamiętają o tym, że punkt jest w weekendy darmowy (nie licząc części Park&Ride). Tak samo w dni pracujące po godz. 17.00. Drogowcy informowali o tym wielokrotnie.

Warto zatem pamiętać o parkingu przy ul. Grudziądzkiej jadąc w weekend na Stare Miasto samochodem. Wybierając ten punkt zaoszczędzimy wiele czasu szukając wolnego miejsca na dłuższy postój.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE