Bydgoski Budżet Obywatelski. Można już proponować projekty

2022-06-01 15:59
Bydgoszcz
Autor: Dawid Olszewski

Wszystko w rękach bydgoszczan. Już można proponować projekty do nowej edycji Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego. Co powstanie na osiedlach, zależy od mieszkańców.

Można już składać wnioski w ramach Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego. Mieszkańcy proponują to, co według nich powinno powstać na bydgoskich osiedlach. Budżet to 16 milionów złotych.

Mimo trudnej sytuacji finansowej miasta, ten projekt jest realizowany. Mówimy uczciwie, że nie wiemy, co się zdarzy z nim w przyszłości. Już teraz, żeby realizować edycję przyszłoroczną, na pewno będzie trzeba korzystać z kredytów

– mówi wiceprezydent miasta Michał Sztybel.

Proponować projekty może każda osoba, bez względu na wiek. Żeby zgłosić projekt, wystarczy być mieszkańcem Bydgoszczy, ale nie ma konieczności zameldowania.

Jest kilka kategorii projektów

Każdy mieszkaniec Bydgoszczy może zgłosić trzy projekty osiedlowe, trzy ponadosiedlowe, trzy projekty społeczne oraz trzy mikroprojekty osiedlowe.

Każde osiedle będzie miało do 10 tys. zł na ten cel. To wyjście naprzeciw tej idei, że tam, gdzie powinna powstać ławka, czy mała architektura, to mieszkańcy o tym lepiej wiedzą, niż urzędnicy

- dodaje Sztybel.

Pomysły do Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego można składać do 5 lipca. Głosowanie ruszy 15 listopada i potrwa miesiąc. Wyniki poznamy w styczniu 2023 roku.

Szczegóły można znaleźć TUTAJ

Turniej gamingowy 2022 w Bydgoszczy
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE