Bydgoscy wodniacy patrolują pobliskie kąpieliska. Zobacz nagranie z akcji policji wodnej [WIDEO]

2022-08-10 13:44
wodniacy
Autor: KWP Bydgoszcz/screen

Borówno, jezioro Jezuickie, Piecki, czy Pieczyska nad Zalewem Koronowskim - bydgoscy wodniacy codziennie patrolują pobliskie kąpieliska i dbają o bezpieczeństwo plażowiczów. Jak wygląda typowa akcja funkcjonariuszy na wodzie? Zobacz nagranie.

Policjanci wodni z Bydgoszczy patrolują kąpieliska od 15 czerwca. Jak co roku, w sezonie letnim placówka wodniaków znajduje się w Pieczyskach nad Zalewem Koronowskim.

- Dodatkowo wodniacy zabezpieczają regaty zarówno na Brdzie, jak i Wiśle, biorą również udział w działaniach profilaktycznych w ramach ogólnopolskiego programu „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą” – informuje asp.szt. Jarosław Wojnowski, Kierownik Ogniwa Prewencji na Wodach i Terenach Przywodnych Wydziału Prewencji KMP w Bydgoszczy. - Ich codzienna służba pełna jest wyrzeczeń, a każdy dzień przynosi nowe wyzwania.

Wodniacy to wykwalifikowani ratownicy, którzy posiadają uprawnienia Kwalifikowanej Pierwszej Pomocy oraz ratownictwa wodnego. Regularnie przechodzą szkolenia zawodowe, a także udoskonalają umiejętności pływania w warunkach ekstremalnych.

- Ćwiczenia organizowane są na jeziorach mazurskich w niskich temperaturach oraz przy silnych wiatrach. W większości pływanie odbywa się w porze nocnej, gdzie policjanci uczą się, jak korzystać z urządzeń GPS – dodaje asp.szt. Jarosław Wojnowski. - Na wyposażeniu bydgoskich „wodniaków” znajdują się trzy łodzie z tego dwie typu R2, trzy samochody terenowe oraz dwa quady, dzięki którym są wstanie dojechać w każde miejsce i udzielić niezbędnej pomocy.

Zobacz nagranie z akcji bydgoskich wodniaków

Bydgoscy wodniacy patrolują kąpieliska
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE