Aplikacja DBAMY O BYDGOSZCZ. Tutaj zgłosisz usterkę, którą trzeba naprawić

2021-04-06 16:25 Dawid Olszewski
Dziura w drodze
Autor: Dawid Olszewski

Dzięki aplikacji Dbamy o Bydgoszcz można zgłaszać usterki w mieście. Aplikacja jest bezpłatna i wystarczy pobrać ją na swój telefon.

Aplikacja jest dostępna od czerwca i od tego czasu mieszkańcy zgłosili za jej pomocą ponad 10 tys. usterek.

Bydgoszczanie najczęściej zgłaszają sprawy związane z nieprawidłowym parkowaniem, uszkodzoną jezdnią, chodnikami i ścieżkami rowerowymi. To także awarie oświetlenia ulicznego i nieporządek.

Tych kategorii jest więcej. Usterka, która jest zauważona w przestrzeni miasta, może być bez problemu zgłoszona. W tym roku trend jest wzrostowy. Od 1 stycznia ponad 40 zgłoszeń dziennie, które są rozdysponowane do poszczególnych wykonawców zgłoszeń

- mówi Bartosz Błaszczyk, koordynator projektu. 

Zgłoszeń jest coraz więcej. Urzędnicy apelują, by w miarę możliwości do aplikacji dołączać zdjęcia obszaru, w którym występuje usterka.

Załączenie zdjęcia do aplikacji zdecydowanie ułatwi i przyspieszy nam podjęcie wszelkiego rodzaju działań, które wyeliminuję usterkę. Jest możliwość załączenia trzech zdjęć

- dodaje Błaszczyk.

Codziennie do aplikacji wpływa ok. 30-40 zgłoszeń, które są weryfikowane i przekazywane do poszczególnych wykonawców tych zgłoszeń. Zdecydowana większość trafia do bydgoskich drogowców i strażników miejskich. 

Usterki można zgłaszać za pomocą aplikacji przez całą dobę.

Ogromne utrudnienia w centrum Bydgoszczy. Drogowcy zamknęli fragment ulicy Gdańskiej