Antyszczepionkowcy wkroczyli do domu dziecka. "Nie szprycujcie nam dzieci" [WIDEO]

2021-08-03 8:51
Antyszczepionkowcy wkroczyli do domu dziecka. Nie szprycujcie nam dzieci
Autor: Screen: YouTube Antyszczepionkowcy wkroczyli do domu dziecka. "Nie szprycujcie nam dzieci"

Grupa antyszczepionkowców wkroczyła do domu dziecka w Aleksandrowie Kujawskim. Osoby przeciwne szczepieniu przeciwko COVID-19 chciały zablokować podanie preparatu dwójce podopiecznych, a zarazem biologicznych dzieci jednego z protestujących.

Antyszczepionkowcy wkroczyli do domu dziecka. "Nie szprycujcie nam dzieci"

Do zdarzenia doszło kilka dni temu w Aleksandrowie Kujawskim. Jak podaje Alina Mikołajska, dyrektora domu dziecka ojciec czwórki wychowanków (który jest pozbawiony praw rodzicielskich) nie zgadzał się na ich zaszczepienie przeciwko COVID-19. Zgodę wyraził za to opiekun prawny nieletnich. Po kolejnej wizycie ojca, do wspomnianego domu dziecka wkroczyła grupa antyszczepionkowców. Mieli przy sobie banery i krzyczeli, by "nie szprycować dzieci" oraz "nie wykonywać eksperymentów medycznych". Całą sytuację opisały "Wysokie Obcasy".

Rajd pojazdów zabytkowych w Szczawnie-Zdroju

Aleksandrów Kujawski: antyszczepionkowcy wkroczyli do domu dziecka

Dyrektorka złożyła już zawiadomienie do prokuratury. Jak podaje, miała zostać zastraszona i wielokrotnie obrażana. Co więcej, antyszczepionkowcy cały czas prowadzą wobec niej akcję w sieci.

Spotkał mnie nieprawdopodobny hejt w internecie. Byłam zastraszana przy dzieciach. Mówili, że jestem morderczynią, doktorem Mengele i mam krew na rękach. Że takim jak ja należy się Norymberga – mówi.

Zawiadomienie do prokuratury złożyli także przeciwnicy szczepień. Według nich dyrektorka łamie prawo, pozwalając na szczepienie dzieci, co ich zdaniem jest eksperymentem medycznym.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE