Antyszczepionkowcy wkroczyli do domu dziecka. Nie szprycujcie nam dzieci

i

Autor: Screen: YouTube Antyszczepionkowcy wkroczyli do domu dziecka. "Nie szprycujcie nam dzieci"

Antyszczepionkowcy wkroczyli do domu dziecka. "Nie szprycujcie nam dzieci" [WIDEO]

2021-08-03 8:51

Grupa antyszczepionkowców wkroczyła do domu dziecka w Aleksandrowie Kujawskim. Osoby przeciwne szczepieniu przeciwko COVID-19 chciały zablokować podanie preparatu dwójce podopiecznych, a zarazem biologicznych dzieci jednego z protestujących.

Antyszczepionkowcy wkroczyli do domu dziecka. "Nie szprycujcie nam dzieci"

Do zdarzenia doszło kilka dni temu w Aleksandrowie Kujawskim. Jak podaje Alina Mikołajska, dyrektora domu dziecka ojciec czwórki wychowanków (który jest pozbawiony praw rodzicielskich) nie zgadzał się na ich zaszczepienie przeciwko COVID-19. Zgodę wyraził za to opiekun prawny nieletnich. Po kolejnej wizycie ojca, do wspomnianego domu dziecka wkroczyła grupa antyszczepionkowców. Mieli przy sobie banery i krzyczeli, by "nie szprycować dzieci" oraz "nie wykonywać eksperymentów medycznych". Całą sytuację opisały "Wysokie Obcasy".

Rajd pojazdów zabytkowych w Szczawnie-Zdroju

Aleksandrów Kujawski: antyszczepionkowcy wkroczyli do domu dziecka

Dyrektorka złożyła już zawiadomienie do prokuratury. Jak podaje, miała zostać zastraszona i wielokrotnie obrażana. Co więcej, antyszczepionkowcy cały czas prowadzą wobec niej akcję w sieci.

Spotkał mnie nieprawdopodobny hejt w internecie. Byłam zastraszana przy dzieciach. Mówili, że jestem morderczynią, doktorem Mengele i mam krew na rękach. Że takim jak ja należy się Norymberga – mówi.

Zawiadomienie do prokuratury złożyli także przeciwnicy szczepień. Według nich dyrektorka łamie prawo, pozwalając na szczepienie dzieci, co ich zdaniem jest eksperymentem medycznym.

Quiz. Najważniejsze wydarzenia w Polsce po 2000 roku. Pamiętasz je?

Pytanie 1 z 15
Papież Jan Paweł II zmarł w 2005 roku. Pamiętasz w jaki dzień?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE