W Braniewie też usłyszymy komunikaty nadawane z policyjnych radiowozów

2020-03-26 13:39
W Braniewie też usłyszymy komunikaty z policyjnych radiowozów
Autor: www.pixabay.com

Policjanci sprawdzają czy mieszkańcy Braniewa stosują się do procedur i zaleceń związanych z występowaniem koronawirusa COVID-19. Funkcjonariusze codziennie prowadzą nadzór nad osobami objętymi kwarantanną, a od 25 marca patrolując ulice Braniewa, nadają z radiowozów specjalne komunikaty.

Nowa i trudna sytuacja w jakiej wszyscy się znaleźliśmy, związana z występowaniem koronawirusa COVID-19, wymaga podjęcia specjalnych decyzji i procedur. Jedną z nich jest wdrożony ścisły nadzór nad osobami objętymi kwarantanną domową. Umundurowani policjanci wspierając służby sanitarne przynajmniej raz na dobę sprawdzają, czy osoby te znajdują się w miejscu kwarantanny oraz czy nie potrzebują pomocy. Policjanci nie wchodzą do mieszkań, a nawiązują kontakt z taką osobą korzystając z dostępnych urządzeń telekomunikacyjnych. Następnie w uzgodniony sposób potwierdzają jej obecność w tym miejscu. Zebrane informacje przekazują służbom sanitarnym.

W tym tygodniu policjanci patrolujący miasto w radiowozach, przekazują przez głośniki także specjalne komunikaty. Funkcjonariusze apelują o odpowiedzialne i rozsądne zachowanie, w tym o przestrzeganie wprowadzonych ograniczeń, współpracę i realizowanie poleceń służb.

- To bardzo ważne, by w tym trudnym dla nas okresie stosować się do apeli i poleceń funkcjonariuszy - mówi podkom. Jolanta Sorkowicz. Oficer prasowy braniewskich policjantów przyznaje, ze mieszkańcy Braniewa są generalnie zdyscyplinowani.

Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE