Trzecia osoba z Braniewa zarażona koronawirusem. Mężczyzna przebywa w szpitalu w Elblągu

2020-03-26 10:08

Jak podaje Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Braniewie na terenie powiatu braniewskiego kwarantanne przechodzi obecnie 172 osób. Na koronawirusa zachorowała także kolejna, trzecia osoba z terenu powiatu. To mężczyzna, który przebywa obecnie w szpitalu w Elblągu.

Na terenie powiatu braniewskiego  401 osób objęta jest także nadzorem epidemiologicznym. W braniewskim szpitalu nie ma żadnego chorego, zakażonego koronawirusem.

Do szpitala w Elblągu trafił za to mężczyzna z powiatu braniewskiego, który wrócił z Anglii, a u którego testy potwierdziły obecność koronowirusa SARS-CoV-2 – 3. Jego stan jest dobry. To jedna z pierwszych osób zakażonych, które skierowano nie jak dotychczas - do szpitala w Ostródzie, tylko do Szpitala Miejskiego w Elblągu, który był w stanie gotowości na wypadek kolejnych przypadków zarażenia koronawirusem.

Szpital Miejski przy ul. Żeromskiego w Elblągu pełni obecnie funkcję szpitala zakaźnego, jest niedostępny i chroniony. Natomiast część szpitala przy ul. Komeńskiego przyjmuje tylko nagłe przypadki, ratujące życie.

Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE