Tragiczny wypadek. Samochód z holowaną przyczepą kempingową wbił się w drzewo

2020-09-12 0:40 Opr. MH
 Tragiczny wypadek. Samochód z holowaną przyczepą kempingową wbił się w drzewo
Autor: arch. KP PSP Braniewo ( bryg. Ireneusz Ścibiorek )

Do tragicznego w skutkach wypadku doszło w piątek (11 września) ok. godz. 17.00 na drodze wojewódzkiej nr 510 Pieniężno – Lelkowo (pomiędzy miejscowościami Wilknity-Pajtuny). Mercedes holujący przyczepę kempingową uderzył w drzewo. Zginęła jedna osoba. Druga w ciężkim stanie została przetransportowana do szpitala śmigłowcem lotniczego pogotowia ratunkowego.

Z niewiadomych przyczyn auto osobowe zjechało na pobocze i z impetem uderzyło w przydrożne drzewo. Samochodem podróżowały dwie dorosłe osoby.

- Po wydobyciu rannych osób służby ratownicze przystąpiły do udzielania pierwszej pomocy medycznej prowadząc RKO /resuscytacja krążeniowo oddechowa/. Po kilkudziesięciu minutach walki o życie nie udało się przywrócić czynności życiowych wobec 35-letniego mężczyzny. Kobieta – w bardzo ciężkim stanie – została przetransportowana śmigłowcem lotniczego pogotowia ratunkowego /LPR z Olsztyna / do szpitala – relacjonuje bryg. Ireneusz Ścibiorek – oficer prasowy KP PSP w Braniewie.

Na miejscu wypadku pracowali braniewscy policjanci, załoga zespołu ratownictwa medycznego z Pieniężna, strażacy PSP z Braniewa oraz strażacy-ochotnicy z Lelkowa i Pieniężna.

Rozbity pojazd oraz zniszczona przyczepa kempingowa zostały usunięte przez pomoc drogową.

Krwiodawstwo - badanie próbek dawcy