Koronawirus w Braniewie: Szpital oficjalnym ogniskiem Covid-19

2020-10-12 11:10 mh
Powiatowe Centrum Medyczne w Braniewie oficjalnym ogniskiem Covid-19
Autor: www.pixabay.com Powiatowe Centrum Medyczne w Braniewie oficjalnym ogniskiem Covid-19

Powiatowe Centrum Medyczne jest ogniskiem koronawirusa. Tak przedstawiany jest braniewski szpital w ostatnich raportach o Covid-19 publikowanych przez służby wojewody warmińsko- mazurskiego.

Jak wygląda oddawanie krwi? Opowiada wieloletni dawca

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.

Koronawirus w Szpitalu w Braniewie. Powiatowe Centrum Medyczne jest ogniskiem COVID-19

Wszystko zaczęło się w piątek (9 października) po wykryciu zakażenia u dwóch pacjentów oddziału wewnętrznego. Prezes szpitala Bożena Duduś zapewniła od razu o wszczęciu wszystkich wymaganych procedur. W miarę analizowania sytuacji, przez weekend sukcesywnie poddawano badaniom personel szpitala i pacjentów, którzy bezpośrednio lub pośrednio mieli, lub mogli mieć kontakt z zakażonymi.

Pierwsze nieoficjalne wyniki wskazują na to, że doszło do kolejnych zakażeń. Prezes szpitala podkreśla jednak, że placówka pracuje normalnie, a przyjęcia planowe wstrzymane są jedynie na oddziale wewnętrznym szpitala.

W weekend na listę chorych w Braniewie trafiły kolejne osoby. Ze wspomnianego raportu o koronawirusie (według stanu na 12.10.2020 z godz. 10:30) wynika, że w powiecie braniewskim od początku pandemii już 64 osoby zostały zakażone Covid-19.